| Adutzu2 a întrebat:

Intrebare de logica: Un om se afla intr-un lift. Liftul se opreste brusc inainte sa ajunga la destinatie. In acel moment omul a realizat ca mevasta lui, care se afa in aceesi cladire, a murit. Cum si-a dat el seama ca nevasta lui a murit in momentul in care s-a oprit liftul?

Primul raspuns corect = Funda

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Era in spital. Ea era tinuta in viata de aparate. A cazut curentul, s-a blocat liftul si aparatele s-au oprit ca atare femeia a murit...

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Varianta 1 : Nevasta era si ea in lift.
Varianta 2: E intrebare capcana: El nu stia ca nevasta lui a murit, el stia doar ca mevasta lui a murit.

| AirănMeidăn a răspuns (pentru anonim_4396):

Trebuia sa primesti funda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Femeia se afla cu el in lift in momentul in care liftul s-a oprit.
El a tras o besina si din cauza ca usile liftului erau blocate ea a murit laughing laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nevastă-sa era în moarte clinică şi aparatele care o ţineau în viaţă funcţionau doar cât liftul se mişca. Liftul oprindu-se brusc, nevastă-sa şi-a dat duhul de tot.

| SmileyQueen a răspuns:

Repede se mai da funda asta...rolling on the floor