| Andrei_9613 a întrebat:

Care este a2-a cea mai mare cladire din lume ca suprafata?
fundawinking primul raspuns corect

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Palatul parlamentului. Prima e Pentagonul

11 răspunsuri:
| Cσσкiє a răspuns:

E Palatul Parlamentului?

| Nicoleta a răspuns:

Palatul Parlamentului (sau Casa Poporului)-măsoară 270 m pe 240 m, 86 m înălțime, și 92 m sub pământ. Are 12 nivele la suprafață și alte 8 subterane

| Romancutza a răspuns:

Shanghai World Financial Center, care are 492 metri si 101 de etaje.

| ThinkPink a răspuns:

Casa poporului?

| BeHappy_7009 a răspuns:

Stiam ca palatul parlamentului big grin
primul este pentagonul

| ASPLiacy a răspuns:

Mecca Royal Clock Towerwinking

| Rizer a răspuns:

Locul doi este ocupat de Cladirea Taipei 101. Numele său original este Centrul Financiar Taipei, dar toată lumea îi spune Taipei 101, şi asta pentru că are 101 etaje. Construcţia clădirii care găzduieşte birouri a fost începută în 1999 şi terminată cinci ani mai târziu.

| Rizer a răspuns:

Casa poporului!

| daniel12345 a răspuns:

Casa poporului?

| diana_6081 a răspuns:

Casa Poporului, Romaniahee hee

| lau1995 a răspuns:

Piramida lui Keops banuieschappy