| 인스피릿 a întrebat:

Intrebare pentru credinciosi:

Cum functioneaza magnetii?

10 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Păi e mâncarea aia drăguță care stă lipită de frigider thinking Nu înțeleg pentru ce e făcută că eu am vrut să mănânc și mi-am rupt dinții... mai avea și gust de fier straight face

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns:

Hei, ii crezi pe credinciosi chiar asa de inculti?happy Eu sunt un credincios fervent, si am sa-ti raspund: magnetii nu "functioneaza". Poti vorbi de functionare cind e vorba de un angrenaj, de o masinarie, nu de un simplu obiect. Daca ai spus-o in sensul de cum se manifesta ca si proprietati, raspunsul e simplu. Magnetul, datorita conformatiei chimice ce o are genereaza undele magnetice care se dispun intre doi poli ai magnetului, datorita carora metalul este atras, sau dispunerea a doi poli de acelasi fel a doi magneti duce la respingere. Daca vrei sa afli mai multe, voi reveni cu amanunte.happy

| AcidCuSange a răspuns:

Te bazzzaie pana crezi in D-zeu

| hominid dreak a răspuns:

Cand esti cu polul opun indreptat spre polul meu pozitiv, se simte o atractie irezistibila sa-ti bag un magnet in fund, adica legea atractiei magnetice deccoperita in polul tau anterior functioneaza constant cand stiinta atee iti vajie prin cap.

| rockelle75 a răspuns:

Nu functioneaza tongue

| 인스피릿 explică:

Ffs, n-a inteles nimeni intrebarea xD

| georgesur a răspuns:

Ce-mi place "inteligenta" ta! rolling on the floor Dar tu prostia stii cum functioneaza?

| melc a răspuns:

Ok, ok, ne dam batuti, n'am inteles intelesul profund al intrebarii
ne lumineeezi? >3

| dandy26 a răspuns:

Fain