| Ionut003 a întrebat:

La 40 de ani mai esti tanar?

22 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Celebrul psiholog Carl Jung spunea ca viata incepe la 40. Si ca pana atunci e doar cercetare. Si cred ca avea mare dreptate. Eu am 50 si simt ca abia am inceput sa traiesc.
Adevarul e ca stii cu ce se maninca viata abia la anii maturitatii, eu zic dupa 30. Pina atunci se poate spune ca esti copil. Deci, te poti considera la 40, 50 chiar tinar. Dar, in mare masura depinde de atitudine. Daca consideri ca ai imbatrinit si ca nu mai ai ce face cu viata ta, deja esti batrin. Daca inca vezi posibilitati in ea, sanse de a face si invata ceva nou, chiar daca timpul catre bataia finala a ceasului vietii s-a scurtat, ai ramas inca tinar.
Tineretea, ca si dragostea, nu tine de varsta.

| RAY a răspuns:

Locuiești in sicriu deja, ai timp sa iți plătești si înmormântarea

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Cate persoane serioase la o intrebare amuzanta, arata faptul ca uni nu au viata in ei

| Ionut003 explică (pentru RAY):

Fiecare cum poate

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai băut, cât? Ai fumat, cât?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă mai ai sânge în instalație.

| J0B0MAT a răspuns:

Age is just a number...

| Ionut003 explică (pentru J0B0MAT):

Si anii de puscarie tot niste numere...

| J0B0MAT a răspuns (pentru Ionut003):

Vorbeam de vârstă.
Dar da, și ăia tot niște numere.

| Ionut003 explică (pentru J0B0MAT):

Eu ziceam la general asa

| J0B0MAT a răspuns (pentru Ionut003):

La general, dar depinde de fiecare cum privește.

| Ionut003 explică (pentru J0B0MAT):

Exact

| J0B0MAT a răspuns (pentru Ionut003):

A devenit prea serioasă o întrebare de la T/A.
Mno, M**e Puțin!

| gemeni6226 a răspuns:

Bineinteles esti la varsta cea mai frumoasa.

| CleanHeart a răspuns:

Si la 60 laughing
Asa cum la 18 ani poti sa fii batran laughing totul tine de atitudine si cum te simti in interiorul tau.

Răspuns utilizator avertizat
| Editocroci a răspuns:

Da. De ce nu?

| Jessica1235 a răspuns:

Unii la 20 de ani se simt bătrâni iar alți la 50+ se simt tineri

| marin1988 a răspuns:

Depinde de tine cum te simți. La 33 de ani uneori mă consider bătrân, dar de cele mai multe ori tânăr. Depinde de starea de moment și de situațiile prin care treci happy

| cristi202 a răspuns (pentru marin1988):

Cum sa te simti batrin la 33 cand esti "pe val"?

| Ella66 a răspuns:

Da. Anii sunt doar un numar.

| andreierdna91 a răspuns:

Fizic, nu. Psihic și/sau emoțional poți fi tânăr până mori