| Mariusssss a întrebat:

Logica - Intr-un gutui sunt gutui.
Daca scuturi gutuiul, din gutui nu cad gutui, dar nici nu raman gutui.
Cate gutui sunt in gutui?

Răspuns Câştigător
| Bya132 a răspuns:

Foarte foarte buna intrebarea.
Desi cred ca stiu raspusul. Sunt doua gutui. Cade una, si ramane o gutuie, nu raman gutui happy

6 răspunsuri:
| giuly a răspuns:

Processing...

2 radical din 3 ori ipotenuza plus cosinus din 30 de grade, inmultit cu pi, ori raza la patrat plus apotema---

dar oh, mie imi plac merele...

| pinguinuVerde a răspuns:

Atâtea câte sunt.

Logica de baltă...

| ๓ยเ a răspuns:

Doua
una cate dar doar una si ramane una nu mai multe

| DeEAஐ a răspuns:

| Mariusssss explică:

Daca in gutui sunt gutui inseamna ca sunt 2 sau mai multe. Daca scuturam gutuiul nu cad gutui (adica fie cade doar o gutuie, fie nu cade nici una). Si in gutui nu raman gutui, deci fie ramane una singura fie nu mai ramane niciuna. Raspunsul este ca in gutui erau 2 gutui initial. Cand scuturam gutuiul, cade o gutuie, iar cealalta ramane in pom.

| Myruna_Myru_Myruna_1995 a răspuns:

Erau initial 2 gutui! big grin happy :* ♡♥ happywinking