| chiftelutacrocanta a întrebat:

Lunca Somnoroasa, printul Alfa, si prinsesa readetot (continuarea)

Odata mirosita, floricica se ofilise, iar printesa mirata luara scrisoare si o deschise., printesa readetot vazu ca pe scrisoare scriau urmatoarele versuri, trimise chiar de printul Alfa RAY25TM.

Tii tu minte-acel poem...
Cand,in noptile de-aramă;
Ne-nvarteam in vise albe...
Si fugeam nebuni, de-o seamă?

nu-mi doream decat sa dăinui
Si prin flori sa te gasesc
Tu să fii regina țarii
eu cezaru-mparatesc.

Si de-atunci, cum numa-n vise
Cantorii ti-au fredonat;
ingerii zburau deasupra,
Pictorii te'au inaltat.

Azi, s-au scurs,acele vremuri
prefacute-ntr-un blăstem,
o, printesa, dulcea tarii.
Tii tu minte-acel poem?'

Dintr-o data, o ploaie de povesti se ivise din ceruri, totul devenea atat de frumos, atat de adanc, iar apele din marginea luncii erau strabatute de mii de berze, ingerii inotau laolalta cu caii aceia de-o minune uimitoare.La geamul printesei readetot,ingerii strigau alene,plansi, cu chip de ceara,catre printesa luncii,sa paseasca duios catre ei,cu talpile goale,si cu umerii dezveliti,straluciti parca de seninatatea lunii acelei seri feerice,Ochii ei,ca doua gaste,lacrimau sufletul, ea era atat de umeda, si atat de usoara, totul era sfintenie, si frumusete, si iesind afara, la capatul luncii se vedeau ochii mari si sclipitori a printului Alfa Ray25TM,care o privea ingandurat,si ii spunea sa se apropie inspre el,deoarece caile ii sunt mereu deschise,. inspre ale lui palate, uimitor de mari si de fenomenale.

Printesa, cu ochii ca de sticla in acel moment, isi urma calea inspre el, luna vesel ii batea in umeri, baltile ii scufundau tainic picioarele in apele oglindite de chipurile ingerilor, si apropiinduse tot mai mult de printul alfa.lumina ochiilor lui, cresteau atat de puternic, incat zarea pe care mergea printesa era cufundata in lumina, vazandu-se doar umbrele inchinate ale copacilor.Inima printesei batea ca un ceasornic,ingerii lacrimau peste ale ei umeri straluciti,gastele inotau si ele in drum spre print,in grupuri cate doi.

Pasii ei,lasati in urma, pareau a fi un semn strasnic pentru calaul Bacemi, care din celalt capat uitat parca de printesa, se luara dupa pasii lasati in baltie luncii, mergand cu pusca, impreuna cu batranul Allen spre a o gasi pe frumoasa printesa readetot.Totul in jurul lor era intunecat, ei avand fiecare cate o torta aprinsa, si o pusca din lemn.

Cei doi isi luara talpasita, si mersera in urma printesei, nestiind de fantasmele pe care o inconjurau pe printesa in acel moment, in celalt capat luminat al luncii.

va urma...

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Fain.

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cine e printesa?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

De ce ea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciftelele is malefice.

| Stormtrooper a răspuns:

Aplauze, va rog.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Stormtrooper):

De ce aveam impresia ca ai o fata de camila in poza? thinking

| Stormtrooper a răspuns (pentru anonim_4396):

Deoarece Patriarhul Daniel are fata de camila big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru Stormtrooper):

Adevar graiesti preasfintite laughing

| Stormtrooper a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Dumnezeu fie cu tine, fiule (sau fiica, depinde, ma hotarasc eu mai incolo)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Stormtrooper):

Sunt… fiul tau? OoO

| Stormtrooper a răspuns (pentru anonim_4396):

In termeni Dumnezeiesti, da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Stormtrooper):

Domnul sa te binecuvanteze. laughing

| Stormtrooper a răspuns (pentru anonim_4396):

Sunt deja binecuvantat. Am verificat spovecatalogul, ai nevoie de o spovedanie. Marti pe la 3, te asept la biserica. Sa ai cateva milioane cu tine, pretul il negociem impreunawinking.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Stormtrooper):

Sigur, platesc cate milioane de euro vrei, numai sa imi fie iertate pacatele happy

| Stormtrooper a răspuns (pentru anonim_4396):

Pacatele vor fi iertate 100% happy.