| anonim_4396 a întrebat:

Merg intr-o excursie de 3 zile, iar noi avem diriginta de geografie,
ceva niste glume, sau culmi despre geografie!

Răspuns Câştigător
| anyka18 a răspuns:

Sa nu confuzi ITALIA cu o cizma!

La ora de geografie, profa il scoate pe unul dintre elevi in fata clasei ca sa-i arate Italia pe harta. Elevul desigur n-ainvatat si nu stie care este Italia si arata alta tara. Atunci profesoara il intreba:
-Ce sti despre Italia?
- E in forma de cizma!
- Ce fel de cizma? intreba profa
Sta elevul se gandeste el, se mai gandeste putin si iata vine raspunsul mult asteptat:
-De piele!

Invatatoarea il intreaba pe Bulisor:
- Bulisor, daca in fata ai nordul, in stanga vestul, in dreapta estul, in spate ce ai?
Bulisor:
- In spate am ghiozdanul!

Cu cateva zile inainte de atentatul de la 11 Septembrie de la WTC, baiatul lui Bin Laden vine plangand acasa.
- Ce-ai patit? intreaba Bin Laden.
- Am luat un 4 la geografie!
- De ce?
- M-a intrebat profesorul care e cea mai inalta cladire din New York.
- Si tu ce-ai raspuns?
- Empire State Building.
La care, dupa cateva momente de gandire, Bin Laden raspunde:
- Las' ca aranjeaza tata...

2 răspunsuri:
| ◕‿◕ a răspuns:

Ce studiezi acolo?
- Geografia.
- Poti sa-mi spui unde se afla brazilia?
- La pagina 75...

| toxicgirll a răspuns:

Culmea geografiei : sa deschizi portile de fier cu cheile bicazului. asta e tot ce stiu!:*