| anonim_4396 a întrebat:

Profesorul de geografie organizeaza o excursie in Muntii Apuseni (4 zile ), dar problema e ca merg doar 2 colegi din clasa mea, restul sunt mai mari, oare sa ma duc? Funda pentru primul raspuns happy

Răspuns Câştigător
| JustSomebody a răspuns:

Buna.
Daca iti permiti plata excursiei eu zic ca nu ai nimic de pierdut daca te duci.Este o ocazie sa iti faci noi prieteni si sa vizitezi locuri frumoase.Un fel de apropiere fata de naturahappy. Cine stie, poate te vei distra foarte mult. Faci cum vrei.Byewinking

4 răspunsuri:
| mFlorian a răspuns:

Da,eu m-am dus cu un alt coleg cu fosta diriginta si cu pusti din clasa a 6-a si te asigur ca e mai aiurea sa fii printe pitici decat printre adolescenti, te asigur ca ei o sa se distreze si daca reusesti sa te integrezi poate iti faci si noi prieteni.

| foxsilver a răspuns:

De ce sa ratezi o excursie pentru simplul fapt ca majoritatea sunt colegi mai mari decat tine.Sa stii ca in adolescenta, prieteniile se leaga foarte repede, si intr-un mod foarte firesc.Cu siguranta va veti descoperi pasiuni comune care sa darame barierele varstei, ceea ce iti va fi de folos si mai tarziu, caci tot timpul o sa intalnesti persoane mai mari decat tine.De ce sa nu te obisnuiesti de pe acum sa te integrezi printre ele?

| covrigeisarati a răspuns:

Eu zic sa te duci, pentru ca este frumos sa petreci timpul cu colegi de scoala mai mari ca tine, plus ca daca te si imprietenesti cu ei vei fi cu un pas inaintea amicilor tai, dar, daca nu iti plac inca ii mai ai pe cei 2 colegi.

| Burghelea_Lacra_1971 a răspuns:

Euzic sa nu te duci... Fara colegi nu e distractie, si eu ma duc in excursiile scolare doar pentru colectiv. Dar totusi, daca nu ai mai fost de mult plecata, te poti duce, daca vrei sa ai o excursie educativawinking funda puppy dog eyes