| MeOana a întrebat:

Multi dintre voi am vazut ca nu respecta aceste lucruri :

IMPORTANT

Pe TPU.ro toate intrebarile sunt binevenite. Totusi, din dorinta de a avea o comunitate utila si prietenoasa, te rugam ca atunci cand adresezi o intrebare sa respecti cele 4 reguli de mai jos pentru a dovedi respect fata de ceilalti membri si, implicit, pentru a primi cat mai multe raspunsuri si cat mai bune:

1. Respecta regulile de gramatica: - fiecare propozitie incepe cu litera mare
- nu sunt permise prescurtari de tipul "k", "dk", "nu stiu", etc.
- evita emoticoanele si semnele de punctuatie excesive: "happy", "big grin", etc...

2. Toate intrebarile conversationale vor fi puse doar in categoria "Conversatie" (pentru a fi usor accesibile si a evita confuzia pentru noi membri)

3. Se accepta doar postarile care sunt intrebari si care pot primi un raspuns din partea altor persoane (Ex: nu se accepta o intrebare de tipul: "O sa ma casatoresc cu X?") si care nu au continut obscen sau discutabil din punct de vedere moral

4. In atentia elevilor/studentilor: Nu acceptam intrebari prin intermediul carora incercati sa va rezolvati temele pentru acasa sau temele de vacanta. Cei care nu vor respecta acest aspect risca sa fie sanctionati prin stergerea/ suspendarea contului. (De ce procedam astfel | Mai multe informatii despre ce se accepta si ce nu pe TPU)

Nerespectarea a regulilor minimale de functionare a TPU.ro poate duce la stergerea conturilor.

16 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nici tu.

| Pralină a răspuns:

Bravo, uite un os pentru tine!

| pisoias a răspuns:

Ei si?

| Frunziix3 a răspuns:

Si tu de ce ai pus asta aici,. Vezi ca esti tampita?!
Da' ma rog!

| MarianWLF a răspuns:

Sa mori tulaughing

| InsartIuzarneimHiar a răspuns:

A spus cineva ceva?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vin' la nenea sa te pupe ca nu mai e alta mai isteata decat tine... mtzoah kiss

| OskarRM a răspuns:

Bla,bla,bla...regulile sunt făcute ca să fie încălcate.

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Ce vrei sa demonstrezi prin asta? Bine TPU nu este un site tocmai perfect caci sunt multi useri care nu poate sa respecte acest regulament pentru ca ei sunt mai "presus" decat adminul. Si inca ceva intrebarea ta care ar putea sa fie?

| oliviaaa a răspuns:

Este prea mult de citit. deci nu le respectam.

| SkizoMetal a răspuns:

Fabulos.

| Firetears a răspuns:

3. Se accepta doar postarile care sunt intrebari si care pot primi un raspuns din partea altor persoane (Ex: nu se accepta o intrebare de tipul: "O sa ma casatoresc cu X?") si care nu au continut obscen sau discutabil din punct de vedere moral.
Acum intrebarea ta care este? happy

| MeOana explică (pentru Firetears):

3. Se accepta doar postarile care sunt intrebari si care pot primi un raspuns din partea altor persoane (Ex: nu se accepta o intrebare de tipul: "O sa ma casatoresc cu X?") si care nu au continut obscen sau discutabil din punct de vedere moral

LOL! Asta am scris eu mai sus!

| Firetears a răspuns (pentru MeOana):

Exact, tu ai copiat regulile si nu ai respectat regula pe care am scris.o eu inca odata. happy Ma refer la faptul ca tu ai facut o afirmatie, nu ai pus nici o intrebare. happy
Daca nu pui o intrebare noi nu te putem ajuta cu nimic... big grin
In fine, eu am inteles ce ai vrut tu sa spui, sa respectam regulile. happy Corect? kiss

| MeOana explică (pentru Firetears):

Nu, eram doar plictisita si n-aveam ce face... happy asa ca m-am gandit sa scriu ceea ce am scris mai sus... laughing ok? sunteti toti multumiti de explicatii? smug

| Firetears a răspuns (pentru MeOana):

Daa! :*
Pai... Bafta oricum si sper ca te-a ajutat cineva... laughing)