| valsulnorilor a întrebat:

Nu e chiar o intrebare dar tocmai am citit una mai devreme referitor la piele lasata dupa slabit.
se duce unul la doctor gras gras de 200 kg + si zice domnu doctor vreau sa slabesc. Iida doctorul un pumn de pastile si ii zice iei pastilele astea si dupa o luna vii la control. Zis si facut. Dupa o luna merge la control si ii zice doctorului domnu doctor iti bati joc de mine nu am slabit de loc te rog ajuta-ma. ii da doctorul trei flacoane de pastile si zice dupa ce le termini de inghitit vii la control.Pleaca grasul acasa si inghite la pastile si dupa doua saptamani revine la control.Domnu doctor de slabit am slabit dar uite si dumneata cum atarna pielea pe mine.se apuca doctorul siii trage pielea in varful capului ii face un nou si ce ramane taie cu bisturiu. Dupa ce termina lucrarea se ridica pacientul de pe masa de operatie si merge la oglinda, se uita in oglinda si zicebig grinomnu doctor nodul din cap e cam mare dar imi place ca am cravata.
E sec doar pentru neinitiati pentru restul cred ca vafi OK!

4 răspunsuri:
| andi a răspuns:

Crookedsight, suntem la rubrica amuzante! big grinbig grinbig grin

| valsulnorilor explică:

Crookedsight nu a sesizat acest aspect

| crookedsight a răspuns:

Salut,

Eu cred că e ceva normal. Atunci când te îngraşi corpul se adaptează (ca şi referinţă iţi/vă recomand ''Super Size Me'' - se găseşte şi pe video.google.com; http://www.imdb.com/title/tt0390521/), iar dacă slăbeşti brusc pielea nu ţine şi ea pasul :) Trebuie schimbată dieta treptat şi făcută multă mişcare pentru a elimina surplusul de ţesut adipos pe calea firească şi naturală. Altfel apar lucruri nenaturale :)

Pastilele nu mi se par o soluţie bună. Gândeşte-te că eşti in deşert fără apă, corpul se va adapta pentru a supravieţui. Dacă însă după 5 zile, să zicem, dai peste o sursă de apă şi bei pe săturate vei vătăma organismul, putând ajunge chiar la moarte instantanee.

Aşa cum corpul s-a adaptat treptat la noua stare, de supraponderabilitate, aşa trebuie şi dezvăţat - treptat. Omul funcţionează şi la nivel psihic/mental. Trebuie ca şi mintea să fie educată pentru noua ta stare şi aspiraţie, altfel apariţia dezechilibrului este inevitabilă. Putând apărea consecinţe precum burta care atârnă ca
o ţâţă lăsată (era in filmul ''Click'' o fază de genul ăsta) :)

Baftă

| crookedsight a răspuns:

M-am lasat purtat de val big grin