| mateymirela a întrebat:

vreau sa.mi sp si mie cine a avut pe cineva sau a auzit despre ciroza decompensata cu ascita.Socrul meu a fost diacnosticat cu aceasta boala a fost internat o saptamana ca a urinat cu sange si pe urma numai putea sa urineze si avea usturimi mari, abia l.am convins sa mearga la doctor, si i.a scos 5 litri de lichid, i.a sp ca are si varice esofagiene grad 3 i.a dat niste pastile,si ca are ficatul fibromatos,ar trebui transplant.A slabit foarte mult nu prea mananca mancare ca nu poate fara sare,mananca cartofi cu smantana foarte multe capsuni cu f mult zahar,i.a sp doctorul ca are voie sa manance de toate fara sare si fara prajeli,oare o fi bine,Trebuie la o luna sa mearga la control si numai vrea,ca nu are ce sa.i faca asa zice,este slabit,abia mai merge oboseste,are ameteli,imi este foarte frica, am si un copiil de 2 ani si 7 luni si imi este frica sa nu i se faca rau sa vada copilul, chiar este in ultima faza are si encefalopatia grad 1 parca.va rog sa.mi raspundeti, multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns: