| anonim_4396 a întrebat:

Oare exista interlopi cu depresie sau anxietate? De ce ăștia nu rămân cu traume după ce se taie cu săbiile, cu anxietate? Noi și de la o mica trauma ne îmbolnăvim de anxietate, ăștia se bat mereu si nu au nici pe naiba! Sa fie gena cauza? Unii nu fac sub nici o forma depresie sau anxietate la o trauma?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand ca interlopii nu sunt persoane emotive si nici prea sentimentale. Sunt persoane dure, brute, poate căliți din copilarie sau adolescență, provenind din medii si familii dezorganizate unde bataia si scandalurile erau la ordinea zilei.
Poate e si din genă cum zici si tu, cel mai probabil.

Chiar daca ar suferi de depresie sau anxietate totusi ei ar stii cum sa se "ascunda", dat fiind ca au o imagine de intretinut, imaginea de om dur si bazat iar aceasta nu trebuie sa paleasca in nici un caz.
Eu raman totusi la teoria ca sunt persoane dure prin natura lui si de aceea afectiunile de genul ii cam ocolesc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deci genetica e cheia! Pai eu nu puteam ascunde anxietatea sub nici o forma înainte, de abia puteam sa ies din casa.Și eu am fost cândva o persoana dura, și uite ca anxietatea nu ma ocolit! Si am trăit și în mediul acela cu batai și scandal.
Acum însă sunt foarte liniștit, pacifist, dar nu ma las călcat in picioare când e situația când sunt luat de fraier. Daca pot ascunde asa ceva înseamnă că sunt ai dracu rău, eu nu am putut ascunde, se vedea și pe chipul meu ca aveam probleme, ma și mir cum de am scăpat de anxietatea aia horror. Sau poate sunt psihopati si nu au emoții unii nu toți ma gândesc. happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Psihopati, exact. Multi dintre ei sunt psihopati si sociopati.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu ai putea sa faci rău cuiva care ți-o făcut mult rău, sa te razbuni? happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da, as putea dar as prefera sa nu se ajunga acolo.
Nu-mi place sa-mi umplu sufletul cu ura si resentimente.

21 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Da.2. Nu rămân, că se antrenează. 3. Nici o genă. 4. Unii nu fac.

| J0B0MAT a răspuns:

Asta înseamnă să fii mafiot.

| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Exact.Nu e pentru oricine.Eu dacă bat unul smecher rău, ala vine cu 20 de bătăuși, Imaginează-ți cum e sa bati un interlop de renume, nu mai ieși o luna din casa laughing eu nu pot sa respect as ceva,mie îmi plac oamenii simpli, modești, dar e foarte greu sa te faci interlop, oricând, în orice moment ești în pericol dacă umbli singur pe strada, nu e pentru orice fraier.
Dar repet, nu îmi plac astfel de oameni, sunt prea cocalari, dacă trăia Antonescu nu ii vedeam bine

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Măcar nu te mai văicări, fii puternic ca ei. Să nu te doboare nimic. Și asta înseamnă să fii mafiot.

| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Pai sunt puternic, ma lupt cu depresia din 2005, putini rezistau la o depresie asa crunta,eu nu am nici măcar o tăietură, sau tentativa de suicid, și nici nu mam refugiat îl alcool sau droaie cum o fac majoritatea care au astfel de probleme.Și eu am fost un tip al dracu, bătăuș, dar cu depresia nu se pune nimeni. Eu am ogramada de probleme nu doar depresie, este greu să fi ca ei, dar știu cum sunt când se pune cineva cu mine, chestia asta nu am pierdut-o.Eu nu ma văicaresc, sunt un exemplu pentru societate, ti am zis putini rezistau dacă aveau problemele mele.

Răspuns utilizator avertizat
| DonEduardo a răspuns:

Ti se pare ca oamenii aia au creiere normale, ca noi, restul?

| anonim_4396 explică (pentru DonEduardo):

Nici noi nu suntem mai breji având în vedere ca avem depresii, anxietate, nu avem viata sociala. Le lipsește doaga, dar pe ăștia nu ii vezi sa se vaite ca noi de orice problema, sunt ai dracu!

Răspuns utilizator avertizat