| syd2 a întrebat:

Oracol, de la illuminatorul, No 18. (Diferite)

1. V-ati deprins ca-mi schimb numele si poza foarte des big grin?
2.Cum credeti ca e cea mai buna metoda de face sa suferi pe cineva?
3. Ce fel de apa beti? plata sau gazata, argumente.
4. V-ati gandit vreodata, cum e sa fii la inaltime? la propriu si la figurat.
5. Vreti sa fiti super star?
6. Va place sa fiti simpli sau aveti un comportament special?
7. Considerati ca prietenii dvs va vorbesc pe la spate? eu consider ca DA.
8. Care e cea mai mare durere pe care ati simtit-o? vorbesc de cea fizica.
9. Credeti in minuni? de ce?
10. Care e a fost ultima minune din punctul vostru de vedere care vi s-a intamplat?
11. Cum priviti lumea, negativ sau pozitiv?
12. La cati ani doriti "relatii "?
13. Aveti nevoie de prieteni? eu personal NU.
14. Incercati sa fiti buni la suflet sau va purtati indiferent?
15. Vrei sa fii un demon, sau ceva de genul, care are puteri si sa te lupti cu "baietii buni " sau invers?
16. Freti sa traiti intr-o lume fantastica cu magie etc etc?
17. Preferati linistea sau dinamismul?

GATA. Voi comenta seara raspunsurile fiindca acum plec.

39 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

1.Da.
2.Depinde de la om la om. Ignorand o persoana poti s-o faci sa sufere mult mai rau decat daca ai incerca sa faci ceva anume...
3.De ambele...nu imi pasa, sincer.
4.Da si da.
5.Uneori...nu prea des.
6.Eu nu sunt simplu.
7.Eu consider ca Nu intrucat nu am decat 2 prieteni foarte buni, restul sunt doar cunostinte fata de care sunt indiferent.
8. Durere fizica? Huh, sincer, nu prea simt cine stie ce durere? Durere fizica... pai au fost mai multe dar cel mai rau a fost intr-un meci de 3 minute la Karate ...stii ca am facut 6 ani de karate deci meh.Eram intr-un meci la o competitie, bateam, adversarul si-a dat seama de asta si ce crezi ca incepuse sa faca? Era o namila care nu stia sa piarda, m-a prins cu garda jos, m-a dat pe jos si mi-a dat una in ficat. A luat penalizare si am primit eu 1 punct pentru asta. Meciul era ca si pierdut pentru el dar daca eu renuntam atunci eu pierdeam.Am facut semn arbitrului ca meciul continua sunt ok.Am facut punct.(atunci cand faci punct te opresti) El nu s-a oprit, mi-a dat una in nas si mi-a dat sangele, am simtit o presiune foarte mare.Ma dureau toate. El a fost descalificat iar eu am renuntat intrucat aveam nervi foarte mari.
Niciun invingator,niciun invins,doar un kimono cu multe embleme faine (era kimono-ul meu bun) patat cu sange peste tot. De atunci m-am jurat ca nu ma mai duc,romanii pentru mine nu stiu sa piarda cu demnitate si nu stiu sa castige fara sa manjeasca onoarea celui invins.

In rest nu am simtit niciodata ceva de genul,am picat,m-am ridicat, m-am taiat am luat un bandaj. Niciodata nu am fost ridicat de altul, atunci a fost singura data cand ma simteam ciudat... Eram cu senseiul meu la toaleta, vedeam numai sange care imi curgea din nas si atunci, ma durea si unde ma lovise inainte in ficat.Ma simteam ca naiba si pentru ce? Pentru o bucata de plastic numita "medalie". Pff. In rest nimic special.Sunt obisnuit sa incasez de la karate. Nu ma doare doar ca o iau razna daca vad sange rolling on the floor

9.Ce fel de minuni? Nu cred pana nu vad sau pana cand nu am dovezi clare.

10. Minune pentru mine este ca am primit un 10 moca la mate pentru "activitati deosebite in timpul orelor" iar proful meu de mate este un mos ursuz care nu ar face asa ceva in veci... asta da minune!

11.Depinde.Oamenii ii privesc negativ, lumea in general, peisajele frumoase, animalele si constructiile le privesc pozitiv.

12.Chiar si incepand de acum.Nu am cunoscut pe nimeni care sa merite "deranjul" inca.
13.Nu,am stat mult fara prieteni, doar ca nu m-as simti bine sa-i pierd pe cei pe care ii am deja. As putea trai si fara ei, nu as muri daca asta intrebi.

14.Sunt bun numai cu cine merita, sunt indiferent cu necunoscutii si rau cu cei care sunt impotriva mea.

15.Nu,as vrea sa fiu om si sa am puteri.
16.Nu,as vrea sa traiesc in aceasta lume si sa am puteri.
17.De obicei linistea. Dinamismul este bun cateodata dar ma oboseste.

Okay!

| syd2 explică (pentru RainmakerX):

Pentru mine cea mai mare durere a fost atunci cand eram copil, vreo 6 ani avea, si am cazut jos de pe scari si m-am palit cu fruntea asfalt, oh ce mult am plans si imi aduc aminte ca nu ma puteam misca m-a luat cineva si m-a dus in brate acasa.

| KamaSutra a răspuns:

Hey(din nou) happy

1. Chiar am observat si mi-e cam greu sa ma adaptez asa ca hotaraste-te odata! kiss

2. Nu stiu si nici nu vreau sa stiu, nu vreau sa sufere nimeni, sau cel putin eu nu vreau sa fac pe nimeni sa sufere. Daca a facut respectivul ceva rau, ii va cere viata socoteala.

3. Minerala, o ador, imi place cum se simte la limba big grin

4. Mi-e frica de intalime, sunt bine aici jos, dar as vrea sa zbor o data cu avionul happy

5. Sa fiu urmarita non-stop? sa nu fiu lasata in pace? toti sa isi doreasca sa stea cu mine (doar) pentru celebritatea care sunt?- NO THANKS!

6. Simplu nu este nimeni, toti suntem speciali in felul nostru.

7. DA, dar nu-mi pasa, eu nu-i consider prieteni

8. Cand persoana de la care ar trebui sa am parte de intelegere si afectiune m-a batut pana m-a invinetit si pana nu mai puteam mergea...

9. Da si nu

10. Cand familia mea s-a reunit dupa o cearta foarte... urata

11. Pozitiv, prefer sa cred ca nimeni nu e rau si ca ceva i-a cauzat

12. Cand voi intalni persoana potrivita

13. Nu exista prieteni

14. Sa fiu buna

15. Un inger care se lupta cu baietii rai

16. Pentru o zi, da

17. Ambele, un echilibru

Ok, astept

| syd2 explică (pentru KamaSutra):

Sper ca ti-au trecut repede ranile sufletesti, si cele fizice, fiindca nu pot sa suport cand o persoana draga-mi sufera http://i.imgur.com/dRnOwam.gif

Scuze ca asa greu dar, a luat ceva timp sa mananc.

| KamaSutra a răspuns (pentru syd2):

Persoana draga?
Odododo, you're so sweet my darling happykiss
Mi-au trecut si am trecut peste ele happy

Si n-ai de ce sa-ti ceri scuze happy

| syd2 explică (pentru KamaSutra):

Nu iubesc sa fac sa astepte pe oameni din cauza ca nici singur nu iubesc sa astept.

| KamaSutra a răspuns (pentru syd2):

Din nou, nu are nimic happy

| SergiuBoss11 a răspuns:

1.nu mi-as fi dat seama pana sa faci oracolulsurprise
2. ii dai sa citeasca intrebarile postate de ramless
3.doar ceai, suc...corpul meu respinge apa
4.stii cum poate oricine sa ajunga la inaltime? se gandeste cat de jos e ramless, fata de el oricine e la inaltime
5.nu,prea multa falsitate si ipocrizie
6.simplu nu sunt, dar comportament special are si ramless(in sensul rau), deci eu am comportament special in sensul bun
7.eu consider ca nu.tu prietenul meu nu ma vorbesti pe la spate
8.sa dau la o parte o fetita din calea masinii...m-a lovit pe mine
9.As crede in minuni daca n-ar mai pune ramless intrebari
10 Nu mi s-a intamplat
11.Negativ pana cand nu mai pune ala intrebari
12?
13.nici de mine?
14 incerc sa fiu bun la suflet
15.as distruge toti ramlesii de pe planetasadca sa le fie bine tuturor
16 O lume fara ramless ar fi un inceput promitator
17 dinamismul

| syd2 explică (pentru SergiuBoss11):

Sper ca rammles se va lumina in fata lui Dumnezeu. Daca vrei sa te consider prieten, asa sa fie, aievea. Dar tine minte, nu e important cum cazi, e important cum te ridici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Da, dar pentru mine tot Dantellion rămâi.
2.Îl pun să își petreacă vremea cu mine.
3.Apă murdară din Somalia.
4.Mda, tot timpul.
5.Da.
6.Special.
7.Nu mai am prieteni de mult, am rupt legătura cu toți. Dar da, o făceau.
8.Au fost așa de multe că nu pot alege doar una.
9.Nu. Cred doar în ce văd.
11.Cât mai realist.
12.Chiar și acum.
13.Da, din păcate mi-e greu să trăiesc fără prieteni.
14.Și una și alta, depinde de starea pe care o am.
16.Da.
17.Ambele, am nevoie de fiecare din astea, depinde mai mult de starea pe care o am.

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Esti un om bun, dar foarte trist, si chiar as vrea sa fie totul bine cu tine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

Eu de firea mea sunt un om destul de vesel, nu mă întristez degeaba. Dar e greu să nu fii trist când ai o viață așa oribilă ca a mea.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat de trista poate fi viata ta Hadez? vrei sa fi prietenul meu?surprise

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

nu, eu urăsc oamenii, mai ales pe cei vii. laughing
mori și după aia îți promit că mă mai gândesc. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu doar viața ta e oribilă.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii de ce e viata ta oribila? fiindca nu esti prietenul meu.hai sa fim prieteni

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu sunt om, eu sunt prietenul tauhappyhappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Deja e oribilă, nu vreau să fie și mai oribilă laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

nu ești...

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

vezi că mușc. pleacă sau te alegi cu rabie. laughing

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

saddc?

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti prietenul meu, nu ma intereseaza

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

De aia.

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru anonim_4396):

saddc esti rau cu mine? ce ti-am facut?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SergiuBoss11):

Nu sunt rău, sunt rea.
ești prea simpatic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. aha
2. uitându-l
3. cu bule laughing
4. uneori
5. nu
6. special
7. oh, bine că n-am prieteni
8. nu știu
9. nu, pentru că nu.
10. nu s-a întâmplat
11. realist
12. 97
13. nu
14. tratez oamenii așa cum merită
15. nu
16. mda
17. liniștea

paaa.

| syd2 explică (pentru anonim_4396):

Esti linistita ca si sonata no 14 de Beethoven prima miscare, ca si un lac in mijloc noptii a unei toamne tarzii.

| anonim_4396 a răspuns (pentru syd2):

laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Nu
2.Prin indiferenta si sa il faci sa isi recunoasca greselile, si multe altele...
3. Orice fel, tot apa e.
4.Da
5.Da as vrea dar nu de muzica, top model, sau altceva.Actor de filme cred ca ar fi fain sa fiu acolo langa Schwarzenegger laughing
6.Nu stiu.Eu tot timpul am considerat ca sunt simplu, ba chiar de moda veche.
7. Evident
8...
9.Pentru ca asta cred.
10.Nu sunt sigur.Dar as vrea sa cred ca am cunoscut o fata minunata.
11.Si una si alta.Dar prefer cat mai pozitiv daca se poate.
12.Am avut deja cateva...
13.Da,prietenii sunt foarte valorosi daca sunt adevarati, nu falsi.
14.Tot timpul am fost, sunt si voi fi bun la suflet. Daca e o chestie care face diferenta foarte mult intre mine si altii, lucrul acesta este.
15.As vrea, insa sa fie de partea buna.
16. Poate traim deja in aceasta lume fara sa ne dam seama...
17.Linistea,clar.

| AtsukoKure a răspuns:

1.Nu, de ce nu il pui Dante sau ceva
2.Nu stiu
3.Plata, dintr-un munte din apropiere, acolo este izvor.
4.Nah
5.Meh
6.Depinde de zi laughing
7.Prietenul cel mai bun nu, dar ceilalti poate
8.Nu prea am patit nimic, eventual, cand am avut febra 39-40
9.Dap, pentru ca sunt crestin si cred in Dumnezeu
10. Nu mi s-a intamplat mie ci tatalui meu caruia era sa ii se intample multe lucruri din fericire Dumnezeu a avut grija de el :3
11.Negativ in general
12. Nu stiu, cand se iveste persoana potrivita
13. Am un cerc foarte restrans de prieteni, uneori ai nevoie de ei
14.Depinde de situatie
15.Invers
16.Ar fii fain
17.Ambele in combinatie

| syd2 explică (pentru AtsukoKure):

Te duci la munte dupa apa, ce fain. Sunt fericit ca crezi in Dumnezeu, si eu cred. Stiu ca ar fi foarte fain : http://images6.fanpop.com/......00-281.gif

| AtsukoKure a răspuns (pentru syd2):

Cum sa zic, nu e chiar munte, pot sa ii zic semi munte?
Si in plus e chiar in apropierea orasului meu laughing
Drumu in sus e atat de serpuit, de multe ori mi se face rau cand mergem toata familia cu masina acolo laughing

| vaporwave a răspuns:

1 nu
2 sa-i faci pe cei apropiati lui sa se indeparteze
3 http://i.imgur.com/NjdpDfZ.jpg
e de ieri poza, sper sa nu fie bai
4 high? o da, m-am gandit
5 nu
mi-ai amintit de o melodie https://www.youtube.com/watch?v=iCYfn_I3dns
2005 la putere
6 sunt un fulgusor de nea special
7 nu-i consider prieteni, ha, get rekt
8 o data am dat cu mana in canapea si nu stiu ce naiba s-a intamplat dar m-a durut extrem de tare
+ aia de urechi
9 nu, de ce as face-o?
10 nushtiu
11 asa cum e
12 doresc relatii; cine se ofera?
13 nu, nu consider ca am nevoie de ei. nici de internet nu am neaparat nevoie, dar imi place. tu de ce mananci dulciuri daca nu ai nevoie de ele ca sa traiesti?
14 ma comport natural, kek
pai in general sunt indiferenta pentru ca asa imi vine pe moment sa fiu, iar cand sunt buna la suflet, la fel. nu incerc sa fiu nici cum, totul vine de la sine
15 nu
16 nu
17 fiecare la momentul potrivit

| syd2 explică (pentru vaporwave):

Se ofera, Alfred Nobel, il accepti? http://www.hercampus.com/......49-768.jpg

| vaporwave a răspuns (pentru syd2):

nu-mi plac tipii cu barba

| Krepusskul a răspuns:

1. V-ati deprins ca-mi schimb numele si poza foarte des?
- Lupul iși schimbă părul dar...

2.Cum credeti ca e cea mai buna metoda de face sa suferi pe cineva?
- Indiferența.

3. Ce fel de apa beti? plata sau gazata, argumente.
- Plată.

4. V-ati gandit vreodata, cum e sa fii la inaltime? la propriu si la figurat.
- Mă gândesc mereu de ce sunt alții la înălțime iar eu nu (la figurat).

5. Vreti sa fiti super star?
- Nu.

6. Va place sa fiti simpli sau aveti un comportament special?
- Simplitatea mă face să par special.

7. Considerati ca prietenii dvs va vorbesc pe la spate? eu consider ca DA.
- Nu, îmi aleg foarte atent prietenii.

8. Care e cea mai mare durere pe care ati simtit-o? vorbesc de cea fizica.
- Nu vreau să vorbesc despre asta.

9. Credeti in minuni? de ce?
- Nu, pentru că nu am văzut niciuna cu ochii mei.

10. Care e a fost ultima minune din punctul vostru de vedere care vi s-a intamplat?
- Faptul că sunt în viață, dar nu e o „minune".

11. Cum priviti lumea, negativ sau pozitiv?
- Încerc să fiu pozitiv.

12. La cati ani doriti "relatii "?
- Niciodată.

13. Aveti nevoie de prieteni? eu personal NU.
- Am, foarte puțini dar am.

14. Incercati sa fiti buni la suflet sau va purtati indiferent?
- Nu încerc să fiu în niciun fel.

15. Vrei sa fii un demon, sau ceva de genul, care are puteri si sa te lupti cu "baietii buni " sau invers?
- Nu.

16. Freti sa traiti intr-o lume fantastica cu magie etc etc?
- Trăiesc deja în una.

17. Preferati linistea sau dinamismul?
- Liniștea.

| syd2 explică (pentru Krepusskul):

Si totusi ti-ai facut alt cont, Blue a contribuit? cred, ei oricum, dar de ce ti l-ai sters pe ala vechi.

| Krepusskul a răspuns (pentru syd2):

Da, mi-am făcut altul, trebuie să aflu ceva de la un cineva, cum să contribuie blue? ce legătură are?
+ că după 3 luni în care am intrat aici aproape zilnic a fost cam greu ca dintr-o dată să nu o mai fac, creează dependență într-un fel.

L-am șters pe cel vechi pentru că ți-am spus, timp de 3 luni am intrat aproape în fiecare zi aici, am vrut să termin cu asta.