| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Ce va impinge sa traiti in bine (sa fiti buni)? Dar in rau?

10 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

De ce ar trebui să mă împingă ceva? E propria inițiativă.

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru ObiectivulAnonim66):

Normal, de aia am creier. Dincolo de ce ar trebui să fie ceva? Funcția creierului se va opri deci cum vrei să gândești fără creier?

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns:

Nu traiesc nici fiind bun, dar nici fiind rau, traiesc fiind eu insumi, uneori mai bun alteori mai rau.

| gemeni6226 a răspuns:

E foarte simplu sa fiu buna imi induce si mie stare de bine cu cit reusesc sa ma simt mai buna ma simt si eu mai bine.Pe scurt imi face bine sa fiu buna.

| justanotheruser99 a răspuns:

1. Propriile valori, codul moral.
2. Prostia din societate, defectele mele, intoleranta...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Constiinta, daca fac ceva rau ma macina in ultimul hal laughing Iar cand sunt rea de regula m-a deranjat ceva foarte tare sau pur si simplu s-a umplut butoiul big grin

| KenNine a răspuns:

Eu nu traiesc, supravetuiesc pe zi pe alta.Lumea e schimbatoare.Lumea,anturajul (ma refer la adolescenti) etc.

| AdrianTzar a răspuns:

La bine mă împinge mintea cea bună, gândul cel bun că sunt aici, sunt iubit de Dumnezeu, iar răspunsul îl dau prin iubirea și atenția mea față de ceilalți, deși este foarte foarte greu să faci lucrul ăsta, de obicei suntem obsedați de propriul eu, care egouo ăsta are si o parte proastă, care ne împinge la rău, deși știe că ne va fi rău și că niciodată nu ne vom bucura de obiecte, mereu ne căutăm bucuria în obiecte, sau în persoane pe care le transformăm în obiecte, și fericirea nu vine, vine durerea, semn că nu fac ceva bine!