| anonim_4396 a întrebat:

Pe o creanga sunt 9 porumbei. Un vanator impusca un porumbel.
Cati porumbei mai raman pe creanga?

Răspuns Câştigător
| FluturicaMicaMica a răspuns:

Asta e o întrebare capcană... Răspunsul este 0. Vânătorul împușcă unul, dar ceilalti stau acolo așteptând să-i împuște?!

| Angelostietot a răspuns (pentru FluturicaMicaMica):

Nu prea. Raspunsul este vanatorul impusca unul, iar ceilalti zboara adica 0.

| FluturicaMicaMica a răspuns (pentru Angelostietot):

Exact. Ma refer la faptul că ele zboară când ziceam că nu rămân acolo sau ca așteaptă să pe împuște.

4 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

E iarna boss, e posibil sa fie inghetati restul, deci e foarte posibil sa ramana 8, sau chiar toti cei 9 in continuare pe creanga.

| Mieeez666 a răspuns: