| anonim_4396 a întrebat:

Test Logic > premi; funda si voturi : pe o balustrada sunt 5 porumbei, dau cu piatra intr-un porumbel si ricoseaza in alt porumbel si il loveste si pe el, cati porumbei au ramas?

Răspuns Câştigător
| Sunshinee a răspuns:

0, ca se sperie de piatra tongue

17 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Teste de logica, de cand rezolvam eu problemele astea si iti corectez intrebarea "cati porumbei au ramas pe BALUSTRADA?" (sa ramana in viata, neatinsi sau pe balustrada?)
Daca dai intr-un prumbel, celelalte se sperie si zboara, deci numai ramane nici un porumbel pe balustrada, dar nu prea are cum sa ricoseze daca nimereste primul prumbel si ceilalti porumbei au zburat si piatra numai ricoseaza din porumbel pentru ca piatra nu este de cauciuc.

| Vulvatron a răspuns:

Niciunu? o.O

| Ilinca a răspuns:

Tot 5hee hee ca doar nu au disparut

| SophieLoVeKorea a răspuns:

0 porumbeiwinking

| Crystal112 a răspuns:

Tot 5
ca nu zice ca ai daramat niciunu

| Bogdan19999 a răspuns:

4?

| Bogdan19999 a răspuns:

Nici unul, toti ceilalti s-au speriat si au zburat.

| anna_6885 a răspuns:

Niciunul, ca se speriasera si pleaca

| cristi2531 a răspuns:

| Roxx_1761 a răspuns:

0!laughingau fugit toti!big grin

| Shirro a răspuns:

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc tuturor si la urmatoarele teste va astept!

| myself a răspuns:

| Kid_4219 a răspuns:

Pai...5 sau 3(daac au si cazut) sau cred ca nici unul, pentru ca se pentru speria si au plecat.nu ma lua cu d-astea la ora asta tongue

| rose_9640 a răspuns:

0 ca sau speriat de piatra doar nu stateau ca tampitii acolo sai lovestilaughing

| costica_3951 a răspuns:

Niciunul pentru ca atunci cand arunci cu piatra chiar daca ai lovit 2 ceilalti 3 sau speriat.deci nu a mai ramas niciunul

| ralucagianina a răspuns:

Niciunul. happy