| AnaBlackVampire a întrebat:

Pentru ca de mult "Trivia/Amuzante" nu a mai fost "trivia" ci doar "amuzante" :

Ai la dispozitie 3 galeti cu apa si un congelator. Care galeata va ingheta mai repede cand o vei pune la congelator?

1: Galeata cu apa cu gheata
2: Galeata cu apa la temperatua normala
3: Galeata cu apa fiarta

De ce?

Funda pentru raspunsul corect!

15 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Apa fiarta...
citeste aici :
http://www.lovendal.net/......ct-mpemba/
sau uita-te aici :
http://www.youtube.com/watch?v=ZGjwe-BCfms

| AnaBlackVampire explică (pentru Apache):

Stiam raspunsulwinking Vroiam sa avd daca si altii stiu si asa ca ...la t/a sunt numai intrebari "amuzante"...si unele nu prea.

| LoL a răspuns:

Da ce incape ditamai galeata in congelator?

| PotcaPădurii a răspuns:

Eu arunc cu galetile de apa in manelistul de la trei. Lasa ca pun in congelator o parte din el.

Răspuns utilizator avertizat
| ɹǝʞoſ a răspuns:

3... si nu stiu dc laughing

Răspuns utilizator avertizat
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

laughing nebuno ai trecut la inamic ai?laughing laughing laughing

| AndreiIulian a răspuns:

Cea fiarta deoarece spatiul dintre moleculele de apa este mai mare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-mi place fizica/chimia. Scuze.