| Pralină a întrebat:

Poezii funny, urari de Craciun amuzante, oricat de lungi or fi sa fie!

Răspuns Câştigător
| DeeaLove08 a răspuns:

1) L-am visat pe Mos azi noapte, venea tare de departe cu un sac mare in spate sa aduca sanatate, deci asteapta-l ca el vine, dar acum este la mine!
2) De Craciun ma rog ca toata lumea sa primeasca un prieten asa ca tine... Ca sa nu mai fiu singurul care se da cu capul de pereti!
3) Am o veste foarte proasta pentru tine, nu am vrut sa-ti spun pana acum pentru ca stiu cum esti, ca o sa suferi si o sa te afecteze foarte mult, dar m-am gandit ca este mai bine sa-ti spun. Mai bine afli de la mine decat sa afli de la altii, in orice caz, este foarte grav, nici mie nu mi-a venit sa cred cand am aflat! Pana la urma tot o sa afli: Mos Craciun nu exista! :-))
4) Catelus cu parul' cret
sa ai jeepu' in cotet
si o vila cu piscina
Andreea Marin ca vecina
o lopata pentru bani
La Anu si la Multi Ani
5) Anul nou. o bucurie
viata toata sa va fie!
bani, masina, tot ce vreti...
sanatate,'nalti nameti,
nu-i de-ajuns sa le doresti.
tipa, lupta, da-ti din coate
asa le obtii pe toate!
6) Pe la colturi unii spun, ca exista Mos Craciun
Ca i-ai scris si c-o sa vina
Sa-ti aduca in pumni lumina
Langa brad si langa foc
Sa-ti aduca mult noroc!
7) Oriunde te-ai afla,
Mos Craciun te va vizita,
si-ti va aduce ce-ti doresti,
un merry christmas ca-n povesti,
si te rog nu-l refuza,
ca vine din partea mea!
8)Sarmale fericite şi cozonaci veseli!
9) Daca un picior de-al tau ar fi Pastele iar altul Craciunul, pot sa te vizitez intre sarbatori?
10) Iata vine Mos Craciun, fara sanioara,
Un ren e bolnav nu-i zapada afara,
Dar in sacul lui are incarcate,
Sincere urari, multa sanatate
Doar belsug in casa si o viata frumoasa
LA MULTI ANI
11) Sunt virusul Mos Craciun. Daca vrei cadouri, trimite telefonul tau la adresa pe care o vei primi in urmatorul mesaj sms.
12)E Craciun! Este divin! Ne uitam pe geam afara.prin zapada Mosul zboara? Ni se trage de la vin.
funda plzz

3 răspunsuri:
| მղղzყ a răspuns:

1. Fulgii cand incep sa cada… se asterne iar zapada, pe strazile poleite…multi betivani or sa cada…
2. In ziua de Craciun cand te indopi cu porc si sarmale si n-ai timp nici sa suspini…eu am sa-ti aduc aminte ca nu e bine sa consumi excesiv sare, zahar si grasimi.
3. Sarbatori Fericite si un brad cat mai frumos, sa vina Mos Craciun cu un Ferrari si sa plece pe jos.
4.Aseara l-am prins pe Mos Craciun in timp ce imi punea cadouri sub brad, si datorita faptului ca nu am vazut bicicleta mult dorita m-am dus la sania lui trasa de renii magici si i-am lasat o amenda pentru excesul de viteză.
5. Iata vine Mos Craciun, fara sanioara,
Un ren e bolnav nu-i zapada afara,
Dar in sacul lui are incarcate,
Sincere urari, multa sanatate
Doar belsug in casa si o viata frumoasa
LA MULTI ANI

| xD101 a răspuns:

Auzi! Ce tot vorbesti de mine pe la toata lumea? N-ai ce vorbi? Stii ceva, ar fi bine sa-ti tii gura, ca deja ai intrecut masura. Te credeam o persoana de treaba. Dar de dara asta chiar ai exagerat... Vorbesc serios! Tzeapa da-l mai departe si sperie`ti prieteniilaughing

Eu si cu tine am terminat-o pentru totdeauna.pana aici a fost, am aflat ce ai spus si ce ai facut.numai pot sa ma prefac, ca nu stiu nimic...nu-ti permit sa zici astfel de lucruri, de la tine nu m-as fi asteptat niciodata, eu am avut incredere in tine si tu ce ai facut? Ai spus tuturor ca Mos Craciun nu exista!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un inger alb pe-un fulg de nea! Va trece azi prin casa ta! sa iti spuna blind soptind! CRACIUN bun si fericit!