| XoOxXo a întrebat:

Spuneti-mi plsss ceva urari, poezii sau felicitari de craciun si de revelion.frumoase! fundita(fara site-uri)

1 răspuns:
| Rrrr a răspuns:

Miros de brad, parfum de flori, bat in ferestre colindatori, clipesc pe cer mii de culori, fiti fericiti de sarbatori, acum si anii urmatori!

s-a dat o veste prin sat, cum ca mosul a uitat sa aduca-n al lui sac.sanatate,bucurie si sa ii ai pe cei dragi tiehappy

Cand la geam mosul soseste, Toata lumea se grabeste., Sa ii ceara bucurii Si multe jucarii… Eu ii cer doar sa-ti daruiasca, Un Craciun de vita aleasa, Iar ingerii sa te vegheze Si sa te protejeze. Cand iti spun ca asa va fi.atunci mosul sigur va veni! Cu tot sacul dupa el, Sa-ti dea stelele din cer, si un an cu sanatate, mult noroc si mai departe!

L-am visat pe Mos azi noapte, venea tare de departe cu un sac mare in spate sa aduca sanatate, deci asteapta-l ca el vine, dar acum este la mine!

Pe la geamuri cad stelute, iar pe foc sunt sarmalute, iar bradul e la locul lui, mosul e la treaba lui, sa ne fie noua bine, iaca si Craciunul vine. Craciun Fericit.

Sa va fie casa, casa
Cu bucate noi pe masa
Mos Craciun cu sacul plin,
Drumu'n viata cat mai lin,
Bogatie cata vreti,
Sanatate pentru toti,
Iar la anul care vine
Sa va fie si mai bine.

Iata vine Mos Craciun, fara sanioara,
Un ren e bolnav nu-i zapada afara,
Dar in sacul lui are incarcate,
Sincere urari, multa sanatate
Doar belsug in casa si o viata frumoasa
LA MULTI ANI

Mos Craciun cu suflet bun, Sa va aduca de Craciun, Carduri VISA Diamant, Carnavaluri pe la Rio, Brazilience-n custodie, Haide, gata cu VISAtul, S-a mai ars si cozonacul!