| madutzz a întrebat:

Cine imi da statusuri funny, poezii amuzante noi?

2 răspunsuri:
| SuperAgirl a răspuns:

Esti intr-o camera cu 1 leu, 1 crocodil si 1 manelist, ai 1 pistol si 2 gloante Ce faci? Tragi in manelist d 2 oribig grin

| maaruncpegeambal a răspuns:

-ISTORIA ȘI SEMNIFICAȚIA-
-TERMENULUI "HANDICAPAT"-
De peste 5000 de ani, se folosește termenul "handicapat" pentru persoanele cu dizabilități, în special mentale. Prima oară cu acest sens a fost utilizat de către egiptenii antici, pentru a descrie elevii "normali". A fost transmis din generație în generație până în prezent.
  Toți cei ce fac parte, în mod direct sau indirect, din această clasă, sunt automat handicapați, inclusiv profesorii. Acest fapt rezultă din comportamentul neobișnuit de la o vârstă fragedă, cum ar fi aruncatul pe geam cu umbrela.
  Termenul "handicapat" este folosit în limbajul științific al limbii române, ca o caracterizare directă pentru profesori sau elevi, și nu poate fi folosit pentru a exprima o personificare sau epitet personificator în acest context. Este realitate sau adevăr.
      Sursa: www. casa-de-nebuni.ro

**********************************************
Atentat la siguranța planetei!
-ȘTIRI DE ULTIMĂ ORĂ DESPRE-
-SIGURANȚA TUTUROR!-
În acest univers, sunt regăsite multe exemple de nebunie. Nu recomandăm intrarea în colectivitate fără a avea la îndemână o cruce, o icoană si o sticlă de apa sfințită (recomandare: un pistol sau un cuțit). Eventual, veți fi bântuiți de un 4 cu tichet negativ la franceză sau un 2 la matematică.
Cei care nu vor respecta regulile minime de securitate vor da ortu' popii.
       Sursa: www.ghid-de-supraviețuire.ro

**********************************************
        -DOSARUL SECRET DE POEZII-
             -AL LUI MIHAI EMINESCU-

1. De Crăcun fii nebun, fii în 6B;
   Dă-ți o palmă peste față și ia 4 la desen.
   La română te descrii, malefic științific,
   Ca fiind prost, handicapat și cu traume pe
psihic.
   3 la fizică ai luat,
   Media peste cap s-a dărâmat,
   De Stejarul Unirii te-ai spânzurat,
   Și te-ai respawnat;
   3 la mate te descrie,
   Un copil prost să fie.

2. De Crăcun fii nebun, fii handicapat,
    Du-te la cșoală
    Totul e pe riscul tău, nu al altuia,
    Aici prioritară este nebunia.
**********************************************
♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡