| L1feDRAIN a întrebat:

Prima mea poveste Yay!
Ca sa fiu un autor sincer, m-am si inspirat din unele surse, dar poveste sper ca va iesi fain.

"The Consequences of illusions" Part I

Era o zi obisnuita pentru agentul Karima detectivul Hyouka si politistul de grad superior Mad.
A fost o urgenta la spitalul psihiatric din oras, se zice ca ceva nu e bine acolo., dar nu au primit mai multa informatie decit sa ajunga acolo cit mai repede.

Cei trei urca intr-o masina si se intreapta cit mai repede spre spital. Afara ploua.
Hyouka sta la volan si zice:
-Unde e spitalul ala? nu prea trec pe acolo. sa intelege-ti.
-Ce? (zice Mad) eu crede-am ca stii pe unde mergi.
-Ce dracu e cu voi, nu ma pot linisti ca iar ceva se intimpla, ia-o la dreapta si chiar in fata...
Dupa care Karima tace tot drumul in timp ce Hyouka si Mad vorbesc despre ce ii asteapta oare.

Au ajuns, portile sunt deschise peste tot sunt masini de politie, dar nici un politist.
-Ceva nu e bine aici. | Mad
Si scoate pistolul din mina si il tine pe pozitie.
-Uitei pe toti acolo, dar. sunt morti. | Karima
-Liniste, sa intram. | Hyouka
Deschide usa si intra primul Mad sa verifice locul dupa care intra Hyouka si din spate Karima pe pozitie.
-Ce sa petrecut aici? | Hyouka
-Mai zi ca o petrecere si innebunesc. | Karima
Peste tot era sange si corpurile pacientilor si a politistilor moarte.
-Sa verifica-m camerele detective. | Mad
-Sa verifica-m atunci. | Hyouka
-Agent Karima intra-ti si conecta-ti legatura dintre camera si ecran. | Mad
Karima apasa citeva butoane si apare imaginea. Pe hol se vede cum politistii trag cu armele in ceva, dar nu se stie ce. dupa care toti mor pe rind in timp de 3 secunde.
Cei 3 sau speriat de ce au vazut la sfarsit.
( https://imgur.com/OtLokfu )
Dupa care un sunet strident se aude.
-Ah. ce Ddddracu!? | Mad
-Nu aud nimic! | Hyouka
Dupa care un blits de lumina ii orbeste pe toti 3.

TO BE CONTINUED...

Va placut?
Sa continui?
^_^

12 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Prima poveste in care am avut si eu un rol adevarat. Multumesc smug Mi-a placut mult!

| KamaSutra a răspuns:

Imi place mult chiar daca are sange I don't want to see

Eu unde sunt?!

| LePotato a răspuns:

Imi place...insa ai niste greseli la scris, care sincer sa fiu ma deranjeaza (no offence), astept part 2

By the way, de unde te-ai inspirat?

| L1feDRAIN explică (pentru LePotato):

Am scris repede, ca mi-a ordonat Daisuki laughing
Miine o sa scriu partea a 2-a mai incetisor.

Din jocuri.

| LePotato a răspuns (pentru L1feDRAIN):

Oklaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Continua. :]]
Aham, eu unde sunt? Haa? O-O

| L1feDRAIN explică (pentru anonim_4396):

Vei fi si tu (sa ma gindesc cind laughing )

| L1feDRAIN explică:

Voi scrie mai mult daca va place!

| L1feDRAIN explică:

Linkul nu merge daca da-ti click!

Copy-paste on help!