| JustLauren a întrebat:

Propun sa radem putinwinking... app toate sunt decentewinking...in orice cazwinkinglaughing

"Ion si Maria in pat:
− Ma Ioane, mie mi-e cam frig...
− Pune o patura pe tine!
− Tot mi-e frig!
− Si ce vrei sa-ti fac?
− Pai, stii, cand mama ii zicea lui tata ca ii e frig, el o lua in brate...
− Si de unde vrei sa-l iau eu pe tactu la ora asta?"

Bula la scoala. Profesoara il vede ca nu scrie si il intreaba:
- De ce nu scrii, mai Bula?
- Domna, eu nu are creion.
- Bula, nu se spune asa, ci: eu nu am creion, tu nu ai creion, noi nu avem creioane...
- Dar cine a furat toate creioanele?!

Doi nebuni.
-Ce faci ma acolo?
- Scriu.
- Ce scii?
- O scrisoare.
- Si cui o scrii?
- Mie.
- Si ce scrie in ea?
- Nu stiu ca nu am primit-o inca!

Bula stand de vorba cu mama lui:
- Mama, am inteles ca in trecut a avut loc un mare razboi si ca au murit foarte multi oameni, asa este?
- Da Bula, asa este.
- Si tu, mama, te aflai printre ei?

-Zi-mi un banc bun, sa i-l spun si lu' soacra-mea.
-Da' ce-i trebuie lu' soacra-ta bancuri?
-Nu-i trebuie, da' la bancu' ala care mi l-ai spus ieri era sa moara de ras...

9 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Gheorghe cu Ion pe bicicleta.
Trece un motociclist
Gheorghe: "Mai, Ioane, motociclistul asta n-avea cap!"
Ion: "Taci tu! Ti s-o parut!"
Mai trece un motociclist.
Gheorghe: "Mai, Ioane, nici asta n-avea cap!"
Ion: "Taci tu, ca aiurezi!"
Mai trece un motociclist.
Gheorghe: "Uite ca nici asta n-are cap!"
Se uita Ion: "Da, mai, asa-i! Intoarce coasa pe partea cealalta!"
happyhappyhappy

| cristi202 a răspuns:

Doi motociclisti, noaptea pe drum. In fata, se vad farurile unui tir. Unul dintre ei zice: "Uite inca doi ca noi. Hai sa trecem printre ei!"
happyhappyhappy

leonardk
| leonardk a răspuns:

Costel a venit vanat la birou. Colegii, mirati, l-au intrebat care este motivul unei batai atat de serioase.
- Mi-am scos sotia la un restaurant. Chelnerul, mi-a luat mie comanda:
- "Vreau o friptura de vita, cu garnitura."-am zis.
Chelnerul m-a intrebat:
- "Nu va ingrijoreaza vaca nebuna?"
- "Nu, poate sa-si comande si singura ce vrea" - am raspuns.

La banca vine un batranel care cere un credit destul de mare. Putin jenat angajatul bancii îl întreaba:
- Ce varsta aveti?
- 85 de ani, raspunde senin batranelul.
- Stiti, la aceasta vârsta aveti nevoie de cineva care sa garanteze ca veti achita împrumutul, îi explica functionarul.
- Da? Nici o problema, vin cu tata!
Blocat, functionarul exclama:
- Cum cu tata? Imposibil! Dar cati ani are?
- 110, raspunde batranul. Haideti, va rog, insista el. Stiti, nu am fi facut credit, dar avem nevoie de bani pentru nunta bunicului.
Din ce în ce mai uimit, angajatul bancii întreaba:
- Dar cati ani are bunicul dumneavoastra?
- 140, veni raspunsul.
- 140!, striga functionarul. Si la varsta asta mai vrea sa se însoare?
La care batranelul raspunse, facand-i cu ochiul:
- Ei, nu prea vrea el, dar îl împing parintii...

| tarziu a răspuns:

N'am primit'o inca laughing))))))

| Mo a răspuns:

Un betiv sta la o masa cu mana la ureche. Vine barmanul si il intreaba :

-Ce faci aici?

Betivul :

- Vezi circuitele astea din mana? am implantat un telefon mobil si imprimanta vorbesc la el.

Betivul se duce la baie si sta 1 ora sta 2 sta 3. Barmanul se ingrijoreaza si se duce sa vada ce face. Il vede aplecat la WC cu o bucata de harie igienica din fund pana in mana. Atunci il intreaba :

-De ce stai aici?

Betivul :

-Nu ma deranja ca astept un fax!

| Mo a răspuns:

La un proces plictisitor din cale-afara, cand toti aproape ca adormisera, un betiv exclama catre procuror:

-Sa ma pupi in fund!

-Afara!

-Nuuu! Aici, sa vada toata lumea!

| darrio2007 a răspuns:

Bune bancuri.

| MarianaNiculescu a răspuns:

laughing Mi-ai facut ziua mai buna

| Valcan_Loredana_1995 a răspuns:

Unde pot sa gasesc mai multe bancuri?