| B3B3MIKg a întrebat:

Ziceti-mi bancuri cu bula Cel mai tare banc cu bula primeste funda big grin

Răspuns Câştigător
| mel24 a răspuns:

Bula se intalneste cu un prieten care il intreaba:
-Bula, am auzit ca ti-a murit soacra. Ce-a avut?
-Ceva bijuterii, un T.V. si putine economii…
-Bula, te intreb de ce a murit?
-Pai, a fost la noi, i-am spus sa se duca in pivnita sa aduca niste
cartofi sa mancam un piure, a cazut pe scari si si-a rupt gatul.
-Ce ghinion! Si ce-ati facut atunci?
-Macaroane cu branza.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ѕмιℓєfσямєℓℓу a răspuns:

Bula la scoala.
Profesoara intreaba:Bula zi-mi o propozitie.
Bula:Oaia paste.
Profesoara:Bravo Bula.
A doua zi.
Profesoara:Bula zi-mi o propozitie.
Bula:Oaia paste.
Profesoara:Bravo Bula.
A treia zi:
Profesoara:Bula zi o propozitie.
Bula:Oaia paste.
Profesoaia:Bula dar propozitia asta ai mai spus-o.
Bulabig grina dar asta e alta oaie. big grin

O profesoara noua intra in clasa si spune:
-Cine se crede prost sa se ridice in picioare
Dupa cateva secunde bula se ridica in picioare
-Te crezi prost bula?(intreaba profesoara)
La care bula raspunde:
-Nu doamna dar ma simteam rusinat sa stati doar dumneavoastra in picioare

Bula si Bulangioaica erau casatoriti de 25 ani. Intr-o vineri, Bula vede sub pat o valiza.
- Ce e cu valiza asta?
Se rosi Bulangioaica un pic si zise:
- Dragule, trebuie sa-ti marturisesc ceva. Deschide valiza. Deschide Bula valiza si inauntru erau: trei cartofi si 50.000 de dolari.
- Ce e, fa, cu cartofii astia?
- Dragule, de-a lungul casniciei noastre, de cate ori te-am inselat... am pus un cartof in valiza.
- E, lasa ca nu-i asa rau. Dar ce e cu cei 50.000 de dolari?
- Pai, de cate ori am adunat un kil, l-am vandut.

Bula la tara. Se duce in targa sa vanda 1 vaca si 1 gaina pentru ca nu mai are bani saracul. Dar de odata norii se aduna. Bula incepe sa se roage:
'Doamne daca faci frumos afara promit ca o sa dau banii pe care i-am facut pe vaca la copiii saraci!'
Si soarele apare...
Se duce Bula in targ si o baba se oprseste.
'Buna, tinere. Cat costa gaina?'
'Pai 17 milioane'
'Scump, tinere!'
'Pai da dar daca iei gaina cu 17 mil. iti dau vaca gratis!'
'Pai asa mai merge'

(bancul asta e din Pacala).

| anutatuca a răspuns:

Bancuri – Bula si lamaia
La scoala, Bula e intrebat ce inseamna penis, si nu stie. Merge acasa, si o intreaba pe mama lui, dar mamei ii e rusine, si zice ca e lamaie. A doua zi, Bula duce o lamaie la scoala, si cand e intrebat din nou, el intreaba:
- Pot sa va arat daca vreti…
- A, nu, nu vreau, ca esti obraznic…
In pauza, invatatoarea cheama directorul, sa ii spuna ce obraznic a fost Bula, si directorul zice:
- Ei arata-mi mie…
- Nu mai pot, ca i-a fost rau colegei mele, si i l-am dat sa il suga…

| BleahBluh a răspuns:

Bula si Strula stateau la o masa cand de-odata lui Strula ii vine o idee.
Strula : Bula ce am fii daca i-as trageo lui nevastata, cumnati, unchi, veri, frati?
Bula : Eu zic ca am fi chit

| Metallica4ever a răspuns:

Bula, presedintele americii (p.a.)si presedintele frantei (p.f.) mergeau intr-un avion. Ramane avionu fara combustibil si p.a.:
-pentru tara si popor, eu m-arunc din avion!
P.f.:
-pentru tara si popor, eu m-arunc din avion!
Bula:
-pentru tara si popor, eu ma pis in rezervor!