| anonim_4396 a întrebat:

PUTEREA INVIZIBILULUI
Autorul romanului "Omul invizibil" demonstreaza ca devenind transparent si invizibil, omul capata o putere aproape nelimitata.
Insusirea de a fi invizibil depinde de actiunea pe care o exercita corpurile vizibile asupra luminii.Stiti prea bine ca un corp ori absoarbe lumina,ori o reflecta,ori o refracta,ori are chiar toate aceste proprietati.
Daca nici nu reflecta,nici nu refracta si nici nu absoarbe lumina, corpul nu este vizibil.

Intrebare:Invizibilul poate sa vada?

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Teoretic, nu.

| anonim_4396 explică (pentru mihai69):

Imi poti da mai multe detalii?

| mihai69 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă aș putea, aș fi bogat. Putred de bogat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Din punct de vedere fizic, nu ar trebui sa vada.
Buna intrebare.

| J0B0MAT a răspuns:

Da,poate.
Am fost şi eu şi nişte cunoscuţi şi puteam vedea normal.hee hee

| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Unde ati fost sau, mai bine zis, ce ati fost?

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai bine zis am încercat să împiedicăm nişte planuri ale unor fiinţe rele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,entitatile ne vad pe noi, noi pe ele nu.
Gen, te-am vazut aseara cand, stii tu.