| An0nim_1112 a întrebat:

Raspundeti la 3/5 intrebari corect si aveti funda si vot. Cele mai complexe raspunsuri i-au funda.

1.Intr-o incapere un om spanzurat.Sub el apa si in rest camera goala.Cum s-a spanzurat?

2.Cand Martin a ajuns la casa sotiei sale, a auzit:
-Gigel, nu!
Cand a intrat si-a vazut sotia moarta.Acolo era gradinarul, politia si salvarea. El si-a dat seama ca Gigel era gradinarul, cum?

3. Un iepure intra in padure.Pana unde intra iepurele?

4.Pe un camp, un barbat dezbracat, mort. Langa el, hainele si un bat de chibrit. Cum a murit?

5.Intr-un sat exista biserica, dar preotul locuieste, din pacate, ceva mai departe, in satul vecin. In fiecare duminica dimineata, cand vine la Sfanta Liturghie, parintele face o ora si 20 de minute. Dupa slujba, La amiaza, cand se intaorce acasa face 80 de minute. Ce inseamna asta?

Răspuns Câştigător
| KisaTheCute a răspuns:

Heyo!
1. a stat pe un cub de gheata si a asteptat sa se topeasca...
2. pai, el l-a angajatwinking pe Gigel
3. Pana cand da ochii cu vanatorii. happy
4. l-a intepat chibritul? sau cauta un foc, deci s-a dezbracat si i-a cazut un mar in cap si a lesinat, si a dat cu capul de o piatra thinking
5. ca face exact atata si cand vine si cand pleaca happy.

Pa, pa!

9 răspunsuri:
| Alice_2134 a răspuns:

5. o ora si 20 min = 80 min
4.dezbracatlaughing (sau i-a dat cineva foc la hainel si le-a aruncat)
3. confused
2.pentru ca era singurul barbatt care putea fi vinovat... politia a venit sa-l aresteze iar salvarea a venit pentru femeie
1.nu sunt sigura...

Răspuns utilizator avertizat
| Crisstina a răspuns:

1.nu poate sa se spanzure cu apa, deci camera nu poate fi goala, eventual s`a spanzurat cu o funie.
2.doar Gigel, gradinarul era barbat. Celelalte persoane erau femei.
3.pana in padure
4. s`a sinucis
5. o ora si 20 de minute =80 de minute, deci face un nr egal de minute si dus si intosc

laughing

| Anapoda a răspuns:

3.iepurela intra pana in mijlocul padurii
5. o ora=60 min. 60+20=80...este acelasi timp.cam atathappywinking

| An0nim_1112 explică:

Nimeni nu a raspuns corect la minim 3 intrebari...va mai las pana maine la 7-8

| An0nim_1112 explică:

Funda am dat-o pentru ca a raspuns la 2 intrebari corecte...

1. S-a urcat pe un cub de gheata si s-a spanzurat.Prin urmare gheata s-a topi si sa transformat in apa.

2. Ucigasul era Gigel pentru ca el era singurul barbat(politie si salvare nu au feminin...deci ce-i doi erau de fapt femei)

3.Pana in mijloc ca de acolo iese.

4.Deci asta este cea mai grea. 3 oameni au mers cu un balon.Vanzand ei ca balonul pierde altitudine si-a aruncat unul dintre ei hainele(cel care a urmat sa se arunce deoarece a tras chibritul pierzator)si asa apare langa el si chibritul si hainele...

5.Inseamna ca preotul face un drum egal.

Nu era chiar asa de greu in afara de 4, dar...

| Addah a răspuns:

1. Cu apahee hee S-a spanzurat cu gulerul de la haina, agatat de un carlig... care se afla acolo din constructia casei iar asta de fapt chestia aia era la subsol... si carligu' era
a) de la un om mort.
b) acolo agata lumea sforile sa puna la uscat hainele.
hee hee thumbs up

2. Pai unu singur era gradinaru'... restul era "muzica de funal" smug Si mai era si plin de sange saracutu', ca deh, nu s-a departat suficient de "victima", asa ca sarit sangele pe el. [Sange saltaret]

3. Pana unde merge in padure... bang-bang-baaang. Tup-tup-tup... Sa vedem, pana-l gaseste lupul si yam-yam-yamy.

4. Presupunand ca el a fost ucis de un grup de hoti care i-au furat hainele pentru ca este criza... Dar a vazut ca hainele sunt prea grele pentru ei asa ca le-a lasat acolo. Si batu de chibrit e al unui dintre toti aia care nu avea bani sa-si cumpere o bricheta asa ca s-a reprofilat. devil

5. Asa deci o ora are 60 de minute care inseamna 60. Si mai vine 20 care inseamna 20. Si facem in felul urmator: 20+60=? Stai, sa ma gandeeesc.
20+
__
Vaaaai, e 80?! Sa mor eu ca nu stiam thinking
Asa ca 80 si celalalt 80 fac impreuna chestiunea ca 80=80.

Amuuuuzant. Punct.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. A sarit din apa si s-a agatat cu capul intr'o ata agatata, la randukl ei, de tavan.
2. Poi oamenii de la salvare si politie au uniforme.
3. Pâna in "casa" lui. laughing
4. Daca era iarna, inghetat. thinking
5.Ca face mai mult cand se intoarce acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3.Pana unde intra iepurele? R:pana in padure laughing
4.Cum a murit? R: dezbracat rolling on the floor