| Ani28 a întrebat:

Razboiul TPU-Part V, Sezonul I

Ora 3:04.Ne suim intr-o masina si plecam catre sediul TPU.Luam armele din masina si, cand incercam sa intram, 3 paznici si 9 ninja ne inconjuara.
Verutza:Mergeti voi, ma ocup eu de ei!
Intram in cladire.Incercam sa cautam usa care duce spre subsol,cand... apare Ray,fratele lui Speed. Odata,noi si Speed eram chiar prieteni,da' asta e alta poveste.
Ray:Unde credeti ca va duceti fraierilor? devil
LoveAndBeauty:Fraiera-i mata.Voi duceti-va,ma ocup eu de el!
Ray:Bla,bla,bla... :-s Ai de gand sa lupti anul asta?
LoveAndBeauty:Mdea.
Intram la subsol...O voce misterioasa se aude:
VoceaMisterioasa:Cum ati putut ajungem aici? Mai ales tu,Ani.
Deodata, luminile se aprind, iar vocea misterioasa se dovedi a fi..Aikkoxd? Ce &*%$? Parca era de partea trolling-ului!
Eu:Aikko?! Parca erai de partea noastra...
Aikko:Acum nu mai sunt!
Blessing,presimtind ca aia nu e Aikko, sare pe ea si o ia de fata, fata acesteia cade si se dovedi a fi o masca.Sub masca se afla...RalucaTPUro!
Eu:Cum indraznesti sa ne faci sa credem ca Aikko ar face asa ceva? frustrated
Ralucatongueai vezi, draga mea Ani, ca voiam sa-mi ascund identitatea.
Eu:Asta stiam si eu.Dar sa nu crezi ca n-o sa-l salvam pe Polaris! si toti ne intreptaram cu armele spre ea.
Raluca:Nu crezi ca o lupta 1 la 1, corp la corp,ar fi mai cinstita?
Si in acel moment,un fel de scut electro-magnetic se ridica asupra noastra, lasandu-i pe ceilalti afara.
Raluca:Asa e mai bine devil
Eubig grinoar nu crezi ca o sa fiu invinsa de tine frustrated
Raluca: Poate ca da, poate ca nu.Dar oricum nu vei reusi sa-l eliberezi pe Polaris.Nu uita ca el e in afara scutului,iar doar o forta uriasa,pe care nici tu,nici eu,n-o posedam ar putea strapunge scutul.
Eu:Asta s-o crezi tu!
Iar in acel moment,incerc s-o atac,dar cu o forta pe care nimeni nu poate macar sa si-o imagineze ma puse la pamant.
Eu:C... ceee? fix in momentul cand eu nici nu stiam ce fac de ametita ce eram,lansase un nou atac.
Raluca:Renunta,Ani! Mereu am fost mai buna ca tine! Nu vei reusi sa ma invingi!
In acel moment,in capul meu suierau,efectiv amintirile:din scoala,cand la antrenamente era mai buna ca mine... Furia ma cuprinde, iar atunci ma destainui!:
Eu:Nu mai suportttMereu ai fost mai buna ca mine, dar sa stii ca eu n-am renuntat! Te voi zdrobi ca pe un gandac!
Toata forta din mine se aduna...Lansez un atac asa puternic, ca o pun la pamant, nu mai stie ce a lovit-o.Ma uit in jur, si observ ca am distrus scutul.Inca intr-un fel de transa,ma uit inca o data in jur si zic:
Eu:Chiar eu am facut asta?
Fix dupa ce termin fraza,cineva ma ia de umeri,ma scutura bine si imi zice:
Queen:Ani! Ani! Trezeste-te din transa! Ai reusit! Ai strapuns scutul!
Eu:Cee? A, Queen, tu erai.
LoveAndBeauty&Restul gastii:Hai mai repede sa-l eliberam pe Polaris ca n-avem toata noaptea! Tre sa dormim si noi!
Eu: laughing

Aici se incheie partea V.Pareri? Merita sa continui?
P.S:Imi cer scuze celor pe care i-am jignit in serial, dar nu uitati, e doar un serial!winking

13 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Şi mi-a căzut faţa când am citit asta. oh stai...

| CautNume a răspuns:

Presimt ca o sa intreci "Tanar si nelinistit" in numarul de episoade.

| W3R4 a răspuns:

OMG,cât suspans!
Dacă nu aflu mai repede deznodământul, o să...

| TheKillerOfKillers a răspuns:

Continua. Poti sa ma bagi si pe mine in serial? Daca da, ce nume ar trebui sa-mi pun?

| 00AName00 a răspuns:

Imi place.Continua.

| GiAnca a răspuns:

Eu zic ca da.

| Klaryssa a răspuns:

E super dar...Baaaiiii! Eu nu apar acolo?!?! :@ :@

Răspuns utilizator avertizat
| Barabulafaradarsaupoate a răspuns (pentru Ani28):

Da eu? puppy dog eyes

| SootheMySoul a răspuns:

Continua! Merita!

| đɾεαmεɾ a răspuns:

Continua sa scrii T-T.I ♥ your story!(Ai o imaginatie bogata si, sincer, tot ce ai scris mai sus e foarte captivant, starnind atentia cititorului ☻)

| MIRUNAmyra a răspuns:

Super,foarte,foarte tare!

| Bia2001 a răspuns:

Da, merita sa continui! pune partea VI mai repede