| zeldaxlove64 a întrebat:

Sal`tare! Concurs de bancuri. Cel mai bun banc primeste funda!

Răspuns Câştigător
| Ţepeşu a răspuns:

1)Ion si Maria erau noaptea in pat, gata sa se culce. Cand lu Ion ii vine sa se pi*e. Cum ei erau saraci lipiti, nu aveau si isi faceau nevoile afara. Ion se duce afara si incepe sa "dea bice". Intra el in bordelul in care traiau ei. Maria il atentioneaza:
-Ma Ioane ma, de ce ti-s uzi pantalonii? Ploua afara? La care Ion:
-Ba nu, nu ploua. Bate vantul...
2)Erau Ion si Maria noaptea in pat. Maria il trezeste pe Ion:
-Ioane, trezeste-te, Ioane!
-Ce e, fa, de nu ma lasi sa dorm? zice Ion suparat.
-Ioane, e un gandac pe perete, Ioane!
-Si ce ai vrea, fa, sa fie? Un Mertzan?
3)Cica mergea cu viteza pe strada un Maybach. Deodata, opreste la semafor fix pe galben, in spatele sau, nereusind sa franeze la timp intra un Tico. Ce apare pe bordul Maybachu-lui?
"New hardware detected. Install?"
4)Bulă ajunge la școală, Alinuța îi arunca o hartie mototolită în cap strigând:
- Head Shot!
El ia cartea și îi plesnește una peste față:
- FACEBOOK!
5)Tatăl cumpără un robot detector de minciuni care plesnește oamenii atunci când aceștia mint și se hotărăște să-l testeze la cină.
- Fiule, unde ai fost astăzi?
- La școală, răspunde băiatul, iar robotul îl plesnește. Bine, am fost la niște prieteni acasă și ne-am uitat la un DVD.
- Ce DVD? întreabă tatăl.
- Toy Story.
Robotul îl plesnește din nou pe băiat.
- Bine, era un film porno! scâncește fiul.
- Ce? La vârsta ta nici măcar nu știam de așa ceva! strigă tatăl și e plesnit de către robot.
- Se vede că e fiul tău! râde mama, iar robotul o plesnește.
6)Cică era un bar de vampiri. Vine într-o seară un vampir urît rău de tot cu nişte colţi imenşi şi-i cere barmanului un pahar cu sînge de fată de 17 ani. Este servit, bea, plăteşte şi pleacă. Vine un altul şi mai urît:
- Vreau şi eu un pahar de sînge de fată de 16 ani!
Este servit, bea, plăteşte şi pleacă. Vine altul mult mai hidos decît ceilalţi şi spune:
- Vreau şi eu un pahar de apă fiartă!
Barmanul, consternat, îi spune:
- Ne pare rău, domnule, dar acesta este un bar de vampiri, nu se serveşte decît sînge!
- Băi flăcău, dacă vrei să nu iasă cu scandal, adu-mi imediat un pahar cu apă fiartă. Barmanul, puţin speriat, se duce şi-i aduce ăstuia un pahar de apă fiartă, dar - curios din fire - îl întreabă:
- Domnule, nu vă supăraţi, dar ce aveţi de gînd să faceţi cu apa asta?
- Vreau să-mi fac un ceai, ai ceva împotrivă? şi scoate din buzunar un tampon proaspăt folosit
7)- Doamnelor si domnilor, va vorbeste pilotul: se afla cumva un medic in avion?
Il rog sa pofteasca in cabina pilotului.
Un medic se ridica si intra in cabina pilotului.
Dupa cateva minute apare medicul:
- Dragi pasageri, se afla cumva un pilot printre dumneavoastra?
8)Gaina penala vine in oras… Toata lumea da navala sa o tavaleasca! Ursul, lupul si iepurasul se intalnesc si se pun de acord sa-i faca o "vizita" gainii. Ajunsi in fata usii ei, ursul le spune celorlalti: pentru ca eu sunt mai mare si mai puternic trebuie sa-mi cedati mie primul loc. Asa ca intra el la gaina si… dai, si… lupta!
Dupa o juma` de ora iese abia tinandu-se pe picioarele dinapoi, fara coada, numai spuma pe el.
- E data dracu` gaina asta; m-a terminat!
- Lasa-ma, ca intru eu la ea si-i fac felu`- se lauda lupul.
Intra tantos la cabina dar dupa o ora iese si acesta rupt in doua: naparlit, mai mult behaind decat schelalaind:
- Ai avut dreptate, frate, ii spune ursului; sa nu mai aud de sex cu asa "pasarici"!
La randul lui, iepurasul speriat, cu urechile ciulite si tremurand din toate incheieturile se introduce la gaina. Trece o ora, trec doua… iepurasul nu mai iesea din camera. Dupa trei ore, colegii ingrijorati pentru. soarta bietului iepuras, dau buzna inauntru sa vada ce s-a-ntamplat.
Cand colo, ce sa le vada ochii: pene, fulgi si tuleie peste tot zburand; iepurasul jumulea gaina!
- Ce faci ma, esti nebun, ce te-a apucat? – il intreaba cei doi.
- Nu va suparati ca asteptati atata, da` eu pana nu o vad goala nu mi se scoala…!
9)Un vanator merge cu cainele lui la vanatoare. impusca el o rata care cade in lac:
-Ei bine...se gandeste vanatorul nostru...de aia am cainele cu mine! Si isi trimite cainele sa aduca rata. Cainele pleaca dar (ce chestie!) nu inoata ci merge pe apa lacului ca Isus. Vanatoarul nu isi crede ochilor. impusca si urmatoarea rata si faza se repeta. Un lucru este clar: cainele poate sa mearga pe apa!
A doua zi vanatorul se hotaraste sa isi ia un coleg cu el pentru a vedea si asta minunea. Si pentru ca surpriza sa fie mai mare nu ii spune acestuia numic. Tata ziua impusa vanatorii nostri la rate care cad in lac si cainele le aduce ca de obicei fara a-si uda blana. Din partea celui de-al doilea vantor nu vine insa nici o remarca. Catre seara prietenul este intrebat:
-Auzi tie toata ziua nu ti s-a parut nimic interesant la cainele meu?
-Ba da, raspunde prietenul, faptul ca nu stie sa inoate...
10)Suna o blonda la Politie:
- Mi-au spart masina, mi-au furat totul...si volanul si pedalele si schimbat-orul de viteze, totul... Peste 5 min isi da cu palma peste cap si suna iar la politie:
- Va rog sa ma scuzati, m-am urcat in spate!

7 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Si castigatorul esteeeeee GOOGLE!

pe bune, e chiar asa greu sa-l intrebi pe nenea google? straight face

| MasterOfDisaster a răspuns:

Deja sunt la t/a vreo 3-4 persoane care cer bancuri zilnic.nu ar fi mai rapid sa dai un search pe google,decat sa pui intrebare,si sa astepti sa raspunda? in fine.

bancul:
sotul si sotia in pat, seara.
el:vrei sa te culci cu mine?
ea:nu!
el:de ce?
ea:n-am chef!
merge sotul in bucatarie, ia matura si ii trage sotiei una in cap.
el:acum te culci cu mine?
ea:nu!
el:de ce?
ea:ma doare capu`.

| BloodMagickNecromance a răspuns:

Fă zeldoxlăv69, auzi-și di gugăl?

| oNaDy a răspuns:

O musca intra in gura unui cal...cand sa iasa calul numai eralaughing
sau Ion si Maria faceau sex
Maria: Ioane ai bagat-o?
Ion: Da
Maria: Atunci ahhhh laughing))

| B343 a răspuns:

Un tanar preot trebuia sa tina prima lui slujba, drept pentru care era extrem de emotionat, chiar simtea panica. Atunci, superiorul lui, Episcopul, vazandu-l atat de stresat, l-a sfatuit ca inainte sa se urce in amvon pentru predica, sa puna un paharel de vodca in paharul cu apa, ca sa se relaxeze si sa aiba curaj. Preotului i-a mers nemaipomenit in prima lui slujba, dar cind a ajuns acasa a gasit pe masa o mica scrisoare din partea Episcopului in care zicea:

"Draga Parinte, Fiule,

Ma bucur foarte mult ca ti-a mers atit de bine in prima ta slujba si ca ai tinut cont de sfatul pe care ti l-am dat, dar trebuie sa-ti fac anumite observatii:

1. Din acel pahar cu apa trebuie sa iei mici sorbituri, nu sa-l dai pe gat dintr-o data.

2. In acel pahar cu apa nu se pune nici gheata, nici felii de lamaie. In plus, eu ti-am spus sa pui putina vodca in paharul cu apa, nu invers.

3. Nu se foloseste Biblia ca suport pentru pahar.

4. Nu poti sa te stergi la gura cu sutana.

5. Poruncile lui Dumnezeu sunt 10 nu 12.

6. Iar apostolii sunt 12 nu 10.

7. Cand vorbesti despre cruce nu poti sa spui ca e acel T mare de deasupra altarului.

8. Cand vorbesti despre Iisus si apostoli, nu poti spune ca e "Fiul si banda lui".

9. David l-a invins pe Goliat cu o prastie si o piatra, nu poti sa spui ca "i-a zburat curul cu dinamita"

10. Cand vorbesti despre Iuda, nu poti sa-l numesti "bulangiu".

11. Tatal, Fiul si Sfantul Duh nu sunt Batranul, Juniorul si Stafia

12. Nu e frumos sa-l numesti pe Papa – "Nasul".

13. Faraonul i-a trimis pe evrei in pribegie, nu in p**a ma-si.

14. Eva i-a dat lui Adam un mar, nu i-a cedat.

15. Magdalena a fost o pacatoasa nu o curva.

16. Initiativa de a invita publicul sa aplaude a fost buna, dar a fost exagerat sa-l inviti sa danseze Macarena, sa faca

trenuletul si sa o inviti pe Sora Daniela sa faca striptease.

17. Apa sfintita se foloseste pentru a binecuvinta, nu pentru. a-ti racori ceafa.

18. "Casuta" aia este confesionalul, nu toaleta.

19. Pasticul se distribuie crestinilor fara Nutella.

20. Cel de pe cruce era Iisus Cristos si nu Che Guevara.

21. Pacatosii, cand mor, se duc in Infern, nu in aia ma-si.

22. Vezi sa ai mereu chilotii pe tine si, cind e cald, evita sa-ti faci aer cu sutana.

23. Iti amintesc ca slujba trebuie sa dureze circa 1 ora si nu doua reprize de 45 de minute fiecare, iar cel care era asezat langa tine si pe care l-ai numit "travestit cu fusta rosie" eram eu… In rest a fost bine".

Copilul îl întreaba pe tatal lui, ce înseamna politica?

Tatal îl pune pe genunchi si începe sa-i explice aratând exemple:

Fii atent copilas, eu aduc banu în casa, deci eu sunt CAPITALISMUL.

Mama are grija de bani, deci ea este GUVERNUL. Bunicul tau are grija ca totul sa fie în regula, deci el este SINDICATUL.

Babysitterul nostru este CLASA MUNCITOARE si cu totii muncim ca Tu, POPORUL sa te simti bine si sa nu-ti lipseasca nimic.

Iar Fratiorul tau de câteva luni este VIITORUL nostru comun.

Copilasul retine tot ce a auzit si merge la culcare. ĂŽn timpul noptii se trezeste ca fratiorul lui a facut caca în scutec si plânge.

Se ridica si vrea sa-i zica mamei ce se întîmpla, dar asta doarme atît de adînc ca nu reuseste s-o trezeasca.

Intra sa-i spuna babysitterului dar tatal lui tocmai se hîrjonea cu ea în pat în timp ce bunicul lui tragea cu ochi ul prin fereastra.

Nimeni nu-l observa, asa ca merge înapoi în pat.

Ziua urmatoare tatal lui întreaba daca poate sa spuna cu propriile cuvinte ce înseamna politica.

Copilasul îsi aminteste de cele vazute noaptea si raspunde:

Politica este cînd CAPITALISMUL profita de CLASA MUNCITOARE în timp ce SINDICATUL priveste neputincios. GUVERNUL doarme, nimeni nu baga în seama POPORUL, iar VIITORUL nostru este în ****!

La părintele Vintilă

Vine-Arvinte, cam sfios

Şi îi spune: -Fie-ţi milă

De un suflet păcătos

Chiar în Săptămâna Mare

Când tot omul e smerit

Şi posteşte cu ardoare

Uite, am păcătuit!

- Ai furat? întrabă popa

- Nu Prea Sfinte! Fără vrere

M-am dat diavolului, hopa

C-o grădină de muiere!

- Vai de mine, vai de mine…

Greu păcat ai săvârşit…

Însă dacă-mi spui cu cine,

Poate fi-vei mântuit.

- Nu pot! a răspuns Arvinte,

Să-mi fac chinul şi mai greu,

Nu pot să divulg, Părinte,

Că mă bate Dumnezeu!

… Era-naltă şi frumoasă,

Părul blond şi ochii de jar,

Gura dulce, voluptoasă,

Dinţii de mărgăritar…

-Nu cumva ai fost cu Tanţi

Din Smârdan, de peste drum?

-Nu pot s-o divulg, că Domnul

Mă trăzneşte chiar acum!

Şi-avea flori la cingătoare

Trup de crin îmbobocit,

Mijlocul de fată mare,

Numai bună de iubit…

- Poate-ai fost cu Miţa Creaţa,

Cea uşoară ca un fulg

Din Buzeşti? – Cere-mi şi viaţa

Însă nu pot s-o divulg!…

Durdulie, -mbujorată,

Numai cântec, numai joc,

Când te-a strâns în braţe-o dată,

Ai simţit în vine foc!

- Măi Arvinte-ai fost cu Leana

Care şade pe Neptun?

- Sfinte, geaba-mi zgândări rana,

Fiindcă tot nu pot să spun…

O cocoană tăinuită,

Fruct în dragoste scăldat,

Toată plină de ispite,

Toată plină de păcat…

- Bine, du-te, meditează

Şi vii mâine mai dispus,

Domnul să te aibă-n pază!

- Sărut dreapta! Şi s-a dus.

Ajungând în colţ, ca vântul

S-a-ntâlnit cu Calistrat,

Care l-a-ntrebat: -Prea Sfântul

De păcat te-a dezlegat?

- Încă nu! răspunse-Arvinte

Foarte vesel şi vioi,

Dar aflai de la Părinte

Încă trei adrese noi!

AStea is preferatele mele!

| zeldaxlove64 explică:

Eu vreau bancuri de la voi, ba, desteptule! Si de ce te bagi tu? fi tu primul ghjkm98yitu56y58y care raspunde

| HolyPotato a răspuns:

"Vine bunica lui Bula in vizita.
-Bunico! Bunico! Ce bine imi pare sa te vad!
-Pai de ce, draga Bula?
-Pt ca mama spune ca numai tu ne mai lipseai!" laughing