| ApofissPapaya a întrebat:

Salut, poate ca suna mai ciudat, dar voi cum v-ati face serbarea de Craciun, traditionala sau mai "moderna". Diriginta a desemnat niste elevi sa scrie scenariul, si sunt si eu pe acolowaiting. Mi-ar placea sa facem impreuna o sceneta mai "moderna" nu ca cele din cls a IV. Suntem clasa a 7-a acum. Ce idei aveti, sau a doua intrebare, facem si bazar de Craciun. Ce obiecte am putea face? Funda GIGANTICA! Mshappy

Răspuns Câştigător
| hominid dreak a răspuns:

Da, ati putea sa puneti in loc de ingeri vestitori o formatie (BUG Mafia, Parazitii); pe miss Romania in loc de Fecioara Maria; in loc de pastori, niste aurolaci:iar in loc de soldatii lui Irod puneti cativa politisti comunitari.

1 răspuns:
| alexaaa a răspuns:

Deci.chestia cu sceneta cu nasterea lui Iisus este deja un lucru clasic de craciun, dar oricum ati putea-o face. dar avand in vedere faptul ca sunteti a 7a, ati putea face o coregrafie pe o melodie mai moderna(hip hop). ati putea colabora cu totii(in fond, sunteti o clasa). daca nu sunteti asi la dans nu e nimic, mai e pana vine craciunul si va puteti antrena.deci,daca va place ideea, vorbisti cu profesoara si organizati lucrurilewinking