| crinutzz a întrebat:

Ce idei aveti pentru "serbarea"de craciun [mentionez ca sunt clasa a 7]?

3 răspunsuri:
| BeHappyForMe a răspuns:

Unul dintre voi ala mai grasunel e mosul baieti spiridusi o fata doamna mos craciun, si alti baieti renii, alti copii sunt copilasi care ii asteapta pe mosul si dorm in patutul lor, va organizati va impartiti si scrieti o poveste de craciun pe care apoi o jucati intr-o pieasa de teatru puteti pune si melodii(colinde), puteti descrie drumul mosului si pregatirile mosului cujm umple sacu verifica lista, se urca in sanie si porneste vede colindatorii pe la use imparte cadourile la copii intra pe usa ca e prea gras sa intre pe horn si la sfarsit il prinde un copilas si aici are locul discursul lui mosu cu copilul si mai vezdeti si voi sfarsitu.bafta.

| diana a răspuns:

Pai faceti un spectacol de talente(dar nu fiecare in parte pentru ca va lua destul de mult timp) Spre exemplu:
daca 5 copii din clasa au voce atunci isi aleg un cantec de Craciun si canta fiecare o strofa si refrenul impreuna.
daca 6 copii au talent la recitat se grupeaza si isi aleg o poezie de Craciun din 6 versuri
daca 2 copii au talent la karate se grupeaza si fac o demonstratie)
Bafta!:*

| Debb a răspuns:

Clasa mea face o scheneta cu mos craciun :d