| ZeroIdeiDăNume a întrebat:

asta este o intrebare care ma framanta de mult timp...hee hee

Ce a fost prima data... oul sau gaina?laughing)

14 răspunsuri:
| NoMusicNoLife a răspuns:

Pai nici eu nu stiu,,.,. daca zici ca oul... ca de acolo a aparut gaina... da ou da unde o aparut? laughinglaughinglaughing

iar daca zici ca gaina... ca de acolo o aparut oul. da gaina de unde/? laughing

deci crede-ma ca si eu is in aceeasi dilema oh go on sa-mi zici si mie daca afli raspunsu corecttongue

| User a răspuns:

Cocosul.

Răspuns utilizator avertizat
| remusbb a răspuns:

Pai gaina este cel mai apropiat "stramos" al dinozaurului
deci prin evolutie dinozauru s-a transformat in gaina
deci gaina e prima

| andreea4ever a răspuns:

@Alexa sunt ce aceeasi parere

big grin

Am gasit de mult raspunsul:d

| bfvhjcv a răspuns:

E si logic ca gaina.nu trebuia sa mai faca nici un studiu despre asta. e logic. unii intreba:daca oul a fost primul, de unde a iesit el? si daca a fost gaina prima din ce a iesit si ea?
raspunsul la aceasta intrebare e absolut logic.gaina a fost prima

| Erika120192 a răspuns:

Buna happy
Pai cred ca gaina ca, gaina face oua si din oua ies gaini laughing)
sunt confuza laughing

| Anapoda a răspuns:

Eu is cu majoritatea...gaina! is sigurawinking

| MihaiFCB a răspuns:

Primul a fost Dumnezeu laughing) apoi astea 2

| iBubble a răspuns:

Gaina cred laughing

| ColorGirl a răspuns:

Oultongue...
ca gaina doar de unde o iesit?laughing

| AngelAnime11 a răspuns:

Eu zic asa: Gaina a fost creata prima de catre Dumnezeu.
Daca D-zeu facea oul prima data cine il mai clocea?
laughing

| capisci a răspuns:

Gaina. Asa spun cercetatorii. Mi-e lene sa-ti caut si link-ul, dar stiu ca asa a ramas stabilit.

| andreeaandreea71 a răspuns:

Este intrebare capcana
gaina:daca prima a fost gaina de unde provine sau din ce provine?
oul:a aparut din senin? a cazut din cer? in acelasi caz ca gaina de unde provine el?