| Psycho777 a întrebat:

De ceva timp ma macina o intrebare si nu pot sa ii gasesc raspunsul.

Ce a fost prima data, gaina sau oul?

Răspuns Câştigător
| Irinami21 a răspuns:

Cocosul smug

8 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Cui ii pasă? Chair dacă să zicem că ai găsi răspunsul, este o întrebare inutilă al cărei răspuns, oricât de corect ar fi, nu aschimbă absolut nimic.

| andrei a răspuns:

Gaina. La inceput a fost doar o singura celula care a inceput sa se inmulteasca pana a devenit si o gaina printre alte multe specii.

| scumpik99 a răspuns:

Oul pentru ca gaina provine din dinozauri care au dat oua din ce in ce mai evoluatewinking
P:S:Asta imi amintesc de la doamna de biologiebig grin

| RAY a răspuns:

Nu doar gaina face oua, ai vazut icre? alea au fost primele depuse de primele vietati oceanice

| relian a răspuns:

Gaina,dar este ceva la figurat.prima forma de viata se inmultea prin diviziune deci nu era nici ou nici gaina. Apoi pe masura ce acea forma primitiva a devenit mai complexa a inceput sa faca oua.Bine asta este asa tac pac sa fiu scurt.Deci prima a fost gaina.Si logic daca e sa o luam tot gaina era pentru ca un ou nu poate aparea asa pocnind din degete.Asta daca nu cumva la facut Dzeu.De intrebi pe gaina ckine a facut-o sau de unde aparu gaina este cum am zis mai sus.Si chiar de o luam religios tot gaina aparu prima pentru ca Dzeu a facut mai inti gaina asa cum se spune a facut si alte chestii. Sper ca nu te mai macini ca nu ai pentru ce

| Mădă0611 a răspuns:

Oul de dinozaur, iar daca intrebi de oul de gaina, gaina a fost prima.

| Dariusuu a răspuns:

Ce conteaza?

Nimeni nu va iti va da un raspuns concret.