| Insomnii a întrebat:

ce farse ati facut azi de 1 APRILIE?

Răspuns Câştigător
| NoMusicNoLife a răspuns:

Pai azi ar fi trebuit sa facem o farsa, doar ca nu prea a iesit...

Dimineata se gaseste una sa propuna sa facem la engleza farsa sa plecam toti de la ora si apoi sa venim toti pe rand. eu am rams in clasa cu cativa baieti si o fata si aia au stat vreun sfert de ora afara dupa colt, undeva unde profa nu-i putea vedea. Am inceput sa zicem ca ne trage ea teapa si au renuntat si aialalti si au venit in clasa si peste cateva minute a venit si profa.
Si o invatatoare i-a auzit pe colegii mei cand au venit de afara si i-a spus la profa ca am facut galagie si bla bla bla si ne-am ales cu un test [ ca noroc ca am stiu #:-s ].

Da faza cea mai tare a fost ca cica profa ca o sa faca petitie la guvern sa o lase sa dea cu noi de toti peretii rolling on the floorrolling on the flooroh go onl-). ce oamenirolling on the floor

mno in fine nu stiu daca ai rasa dar eu ti-am povestit ce a fost la noi... byzwave

2 răspunsuri:
| MBG a răspuns:

1.Am lipit creta de tabla la ora de Mate(ca rezultat am dat Test)
2.Am lipit 50 de bani langa catedra la ora de Romana, sa fi vazut cum se chinuia profa sal scoata laughing (ca rezultat ne-a ascultat)
3.La Franceza m-am ascuns sub catedra si cand a venit profa sa se pune pe scaun am strigat:,, Pacaleala de 1 Aprilie''
4.Am avut un ac in mana si am dat noroc cu copiii din clasa si cu diriguwinking
5.La ora de biologie au plecat toti din clasa in baie, in afara de mine care eram ascuns in dulap, vine profa se utia in clasa si.nimeni deodata sar din dulap(care este langa usa) si strig:,, pacaleala de 1 Aprilie''
Am facut multe, prea multe sa ti le spun pe toate.

| GoodIntentions a răspuns:

Pai.Cu colegii la profa de muzica:
-Am facut schimb cu alta clasa [noi ne'am dus la ei in clasa si ei la noi] profa s-a prins.
-Profa de germana.AM incuiat clasa si nu a mai putut intra.Neam ales cu o ora libera si apsenta nemotifata si un 3 [la germana]
-La diriga.Ca o colega si'a rupt picioru!