| mastercs22 a întrebat:

Salutare,am si eu o intrebare la care ma chinui de 1 an sa zic asa, si nu reusesc sa-i gasesc un raspuns! poate cineva de aici stie raspunsul.

1 si cu 1, si cu 2 legat de 1, 5 in mana, 7 in cap, si cu 9 cat se fac?laughingma chinui de un an sa aflu raspunsul si nu reusesc(le-am adunat,inmultit,scazut impartit,dar degeaba)trebuie sa iti dea un numar par format din doua cifre la fel, ca de exemplu 22, 44...ms

11 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

1+1 + 21 + 5+ 7 + 9 fac exact 44.
Asta cautai?

| Gogoshica94 a răspuns (pentru dannyel86):

laughing cat de greu a fost...tot un an ti-a luat si tie? cred ca nici 5 minute nu ti-a luat nu-i asa Dannyel?winking

| dannyel86 a răspuns (pentru Gogoshica94):

Cand eu faceam probleme dintr-astea, unii se jucau in nisip sau sareau coarda.winking Poate intrebarea a fost pusa la misto. N-am raspuns pentru a arata ca stiu, ci pentru a lamuri pe unii sau altii.

| Gogoshica94 a răspuns (pentru dannyel86):

Ma n-as putea crede ca cineva se poate chinuii un an sa rezolveo astfel de problema...acum depinde de varsta utilizatorului care a pus-o sau poate a fost pusa la misto vorba tawinking

| mastercs22 explică (pentru dannyel86):

Nu e nici 22 nici 44 nici 66 nici 88straight face

| Ashadow a răspuns:

Pf raspunsul e simplu: e ori 22 ori 44 ori 66 ori 88. Ce era asa greu?

| mastercs22 explică (pentru Ashadow):

Problema e ca nu's corecte raspunsurile astea, l-am intrebat pe cel care mi-a spus intrebarea.

| Ashadow a răspuns (pentru mastercs22):

Atunci sa-ti spuna cel care ti-a pus intrebarea raspunsul corect.

| Smile2BHappy a răspuns:

5 in mana stanga sau dreapta?

| mastercs22 explică (pentru Smile2BHappy):

Asta e ca e si de logica un pichappy, doar atat stiu.

| BarBye a răspuns:

1+1+21+5+7+9=44