| andra4u a întrebat:

Scrieti 10 reguli haioase pentru profesori!

Răspuns Câştigător
| AcidCuSange a răspuns:

1.Sa nu intarzie la ore, dar sa nu vina la scoala

2.Sa dea 10 la toate clasele (inclusiv si prostilor)

3.Sa ne faca pauza de 55 de minute si ora de 5.

4. Fara teme.

5. Excursii prin toata lumea, in fiecare zi.

6. Fara carti, fara caiete.

7.Crete colorate.

8.Sa se roage profesorii sa se intample asa!

9.Profesori,atentie! Respectati programul!

10. Dati inteligent, deoarece sunt sigura ca vreti la fel laughing.

5 răspunsuri:
| carminaburana43 a răspuns:

1 zilnic sa vizioneze videoclipuri propuse de clasa sau macar la ora de dirigentie 2 sa incerce pentru o zi sa fie din nou elev in banca si sa predea in locul ei un elev din clasa 3 sa participe la un bal mascat organizat acasa la un elev sau sa organizeze el-ea un bal mascat o data pe an la el-ea acasa 4 sa vina zilnic cu zimbetul pe buze in clasa chiar daca pe urma ii luati voi si asa cheful 5 zilnic sa asculte bancul unui elev la care sa fie voie sa rida toata clasa si sa spuna si el-ea zilnic un banc 6 sa spuna macar saptaminal o intimplare interesanta de pe vremea cind era el-ea elev 7 sa aiba puterea sa interzica conflictele din clasa si sa spuna calitatile fiecarui elev pe care daca le dezvolta poate ajunge cineva 8 sa organizeze lunar jocuri de societate distractive 9 sa faceti o excursie imaginara in lumi paralele 10 sa-si recunoasca daca a gresit fata de un elev

| AndaWest a răspuns:

1.sa faca greva tot anul
2.cand dau pe la scoala sa vorbeasca intr-o punga, elevii vor asculta dupa
3.sa se angajeze numai profi tineri si dragutismug
4.hoastele sunt interzise
5.lucrare numai cu carte in fata
6.catalogul e de proprietate comuna cu elevii
7.sa dureze de la 10 dimineata pn la 11, pauza de la 11jumate pn la 3, si la 4acasa
8. excursii in toate weekend-urile
9.note de 10 mereu
10.sa se duca draqlaughing

| zacusca16 a răspuns:

1 sa nu mai predea
2 sa nu ne mai asculte
3 fara teze
4 sa ne puna numai 10 chiar si la cei prosti
5 sa glumeasca de fiecare data
6 sa nu ne pedepseasca
7 fara teme
8 fara teste
9 fara mate
10 sa ne lasa cand vream noi in pauza

| Bianka a răspuns:

Regulile PROFESORULUI

1. PROFESORUL are dreptate;
2. PROFESORUL are întotdeauna dreptate;
3. Daca PROFESORUL nu are dreptate, se aplica regula nr. 1;
4. PROFESORUL nu doarme, el se odihneste;
5. PROFESORUL nu manânca;, el se hraneste;
6. PROFESORUL nu bea, el degusta;
7. PROFESORUL nu tipa, el vorbeste tare;
8. PROFESORUL nu minte, el este informat tendentios;
9. PROFESORUL nu întârzie, el este retinut;
10. PROFESORUL nu pleaca de la serviciu, el este chemat;
11. PROFESORUL nu citeste ziare la serviciu, el se informeaza;
12. PROFESORUL nu sta niciodata, el concepe, gândeste;
13. PROFESORUL nu întretine relatii cu secretara în timpul serviciului, el o educa;
14. PROFESORUL nu este niciodata liber, el are o problema;
15. PROFESORUL gândeste pentru toata lumea;
16. PROFESORUL nu vorbeste, el ordona;
17. Daca intri în clasa PROFESORUL cu idei personale, în mod sigur iesi cu ideile lui;

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa invete singuri si sa nu invete de elev