| J7anine a întrebat:

... si inca una de judecat(a)winking

Un melc se afla pe fundul unei fantani adanca de 30 de metri. El urca cate 3 metri in fiecare zi, dar noaptea aluneca inapoi cate 2 metri. Cat zile ii ia sa urce la suprafata?

Răspuns Câştigător
| Wtf9000 a răspuns:

28. Daca ajunge sus, nu mai aluneca.winking

12 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Au am musafiri dupa-amiaza si tu ii dai cu melcul...28.

lolita
| lolita a răspuns:

Problema asta o faceam prin clasa a patra cred, acum 15 ani, tu chiar crezi ca nu stim raspunsul rolling on the floor

daniela
| daniela a răspuns:

28 zile dupa 27 a urcat 29 de metri si coboara 2 deci in a 28- ajunge deja sus.

Shin
| Shin a răspuns:

28 de zile.. presupun ca nu mai aluneca daca ajunge sus.
Numai bine, Shin

Shin
| Shin a răspuns:

28 de zile. presupun ca nu mai aluneca daca ajunge sus.
Numai bine, Shin

| J7anine explică:

@ Elena: Cine are musafiri? Si cati ani ai pana la urma? big grin

| J7anine explică:

Desi nu e foarte explicita cerinta, ceva ma face sa cred ca fantana e goala. Si oricum nu cred sa fi auzit de melci inecati pana acum happy.

| greg a răspuns:

30 de zile

| Pirikutzz a răspuns:

Pai melcu se ineacastraight face

| Pirikutzz a răspuns:

Pai melcu se ineacastraight face

| beautykillls a răspuns:

30? sau daca este apa se inneaca laughing

| ingerash_1766 a răspuns:

In 30 zile.cred