| pinguluk a întrebat:

Spuneti-mi bancuri! xD ( Mai ales cu Bula) xD

Răspuns Câştigător
| BlueBird a răspuns:

Uite aici banc calumea tongue :
Bula la scoala :
D-na invatatoare pune urmatoarea intrebare : Care este cel mai rapid lucru din lume? "
Ionel raspunde :
-Eu cred ca cel mai rapid lucru din lume este gandul deoarece gandula poate " zbura " si te poti gandi la orice vrei ca si cum ai fi acolo...
-Bravo, Ionel! Ai un 10!
Maria raspunde :
- Eu cred ca cel mai rapid lucru din lume este lumina pentru ca tocmai de la soare lumina strabate cosmosul si...
-Bravo, Maria! Ai un 10!
Bula raspunde :
-Eu cred ca cel mai rapid lucru e diareeea pentru ca nu am apucat nici sa ma gandesc nici sa aprind lumina ca am facut pe mine. Fundita blushing?

4 răspunsuri:
| Kazimir a răspuns:

N`ai google?

| sabilopod a răspuns:

Bula sta intr-o cafenea in palestina.
dar ce-i trece prin cap?

un glont.

(banc spus de profa de isto)

| Forevăr a răspuns:

Buna , stiu cateva bancuri cu Bula :
Vine Bula de la scoala, fericit, nevoie mare. Vazandu-l, maica-sa il intreaba, mirata:
- Ce ai, Bula, de unde atata veselie? Tu vii mai mereu suparat de la scoala…
- Pai am trecut pe rosu’ cu bicicleta, m-a oprit un politist si mi-a luat carnetul.
- Ce carnet? Ca doar nu ai motocicleta!
- Carnetul de note.

Merge Bula la maica-sa.
Bula:
– Mama, nu mai sunt al 20-lea din clasa ci al 10-lea!
Mama:
– Bravo, Bula! Dar cati sunteti in clasa?
Bula:
– 10!

- Domnule doctor, daca m-aplec, cand ma ridic, vad niste luminite in fata ochilor, zice Bula.
- Sa-ti prescriu niste ochelari!
Peste o saptamana, cei doi se reintalnesc.
- Ei, cum te simti cu ochelari? Mai vezi luminitele?
- Minunat, acum le vad mult mai clar!

Bula, in apropierea unei manastiri, mananca o guma. Vine o baba si zice:
- Vai Bula, nu e voie cu guma in biserica, e pacat!
Bula arunca guma iar aceasta nimereste in cosul cu prescura. Bula intra in biserica si se spovedeste. Popa ii da o bucata de prescura si nimereste fix aceea cu guma. Mesteca Bula, mesteca si la un moment dat il intreaba pe popa:
- Mai popo, din ce mama dracu e facuta prescura asta?
- Din trupul lui Isus, fiule.
- Pai… eu cred ca am nimerit zgarciul, ca mestec de o ora si nu reusesc sa o inghit.

Mama, zice Bula, m-am hotarat sa ma insor, dar nu stiu ce sa fac:
- Daca ma insor cu o femeie frumoasa, n-am sa fiu linistit, daca ma insor cu o femeie urata n-am sa fiu multumit.
- Mai Bula ii zice maica-sa, tu ce ai prefera: sa mananci un rahat de
unul singur sau sa mananci un tort cu prietenii?

Bula iese de la examenul de Socialism Stiintific
– Ura, am scapat!
– Cat ai luat?
– Patru.
– Atunci de ce te bucuri?
– Bine ca nu m-au arestat!

Bula intreaba o colega din Moldova:
- Stii limba engleza ?
- Da, spune colega.
- Zi si mie cum se spune: gheata, ceai, picior
- Ice, tea, foot (ais,ti *** hee hee)

Bula ajunge acasa si ii zice Bubulinei
- Iubita mea, de acum inainte o sa facem sex ca la olimpiada.
- Cum adica ? Mai romantic ?
- Nu
- Mai des ?
- Nu
- Mai tare ?
- Nu, o data la 4 ani !

Era odata bula la scoala
profa ii zice:ba bula tu stii ce e patria?
bula:NU
profa:esti prost
tot profa:vasile zine u ce e patria
vasile:patria este mama noastra
profa:bravo vasile
tot profa: bula acu zine u ce este patria daca ai inteles
bula:patria este mama lu vasile
profa:ba boule patria e si mama ta
bula:inteles
profa:ce ai inteles ma?
bula:ca sunt frate cu vasile

Bula la scoala impreuna cu ceilanti colegi o asteapta pe profesoara
Intra profesoara si zice copiii va place cum m-am imbrakat azi . ?
Copiii - da! BUla -NUU
Vine a doua zi imbrakata alfel si intreaba:
- Copiii va place cum m-am imbrakat ?
Copiii DAAA! BUla : -NUuu
A treia zi vine imbracata cu trei frunze doua sus si una joslaughing
-Coiii va place cum m-am imbrakat ?
Copiii: -Nuu! Bula : -DAaa
Se termina orele si copii pleca acasa.
-BUla ce mai stay ? il intreaba profesoara
-ASTEPT sa vina toamna sa cada FRUNZELE laughingzice buLa

Bula merge la scoala acolo doamna invatatoare il intreaba:
-Bula cu ce vii la scoala?
-Cu bicicleta.
-Tom tu cu ce vii la scoala?
-Cu gipu doamna.
A doua zi profesoara il intreaba pe Bula:
-Bula u cu ce vii la scoala?
-Cu un Audi.
-Atunci de ce ai intarziat?
-Mi-o cazut lantul.

doamna da ca tema sa faca o campunere cu titlul CALARETZUL .
doamna intreaba pe ion:
-ioane cate pag are compunerea ta ?
ioane:
-10!
-bravo! petreacate pag are compunerea ta ?
-20!
-bravo! bula cate pagini are comp ta ?
-50!
-bravo! zimi si mie inceputul!
-un calaret pleaca la plimbare cu calul
-zimi si sfarsitul!
-dadu de ierusalim
-zimi si mijlocul!
-tagadam tagadam tagadam

Doamna profesoara de lb.romina a dat tema 5 prop.
Se duce Bula acasa si ii zice mamae sale:
- Mama, zi-mi si mie o propozitie!
- Taci, ca-ti dau cu tigaia in cap!
- Tata zi-mi si mie o propozitie!
-Ieeeeeeeeess!
-Frate zi-mi si mie o propozitie!
- Piulite, surubela si altele!
- Soro zi-mi si mie o propozitie!
- Stefan cel Mare!
- Fetelor, spuneti-mi si mie o propozitie!
- Sari tu prima!
Se duce Bula la scoala , si-l intreaba doamna profesoara de lb.romina:
- Bula ,zi-mi si mie o propozitie!
- Taci ca-ti dau cu tigaia in cap!
- Bula te duc la Director!
- Ieeeeeeeesss!
- Bula ce-ai tu in cap?
- Piulite, surubele, si altele!
- Bula cine te crezi?
- Stefan cel Mare!
- Bula te arunc pe geam!
- Sari tu prima!

Bula se intoarce de la scoala.
Taicasul il intreaba:
Bula ai loat vreo nota azi la scoala?
...bula ii raspunde.
Da!Da!am luat in 10.
La ce Bula?
Un 1 la lb.romana
un 3 la desen
un 2 la geografie
un 3 la mate
si un 1 la istorie.

O profesoara noua intra in clasa si spune:
-Cine se crede prost sa se ridice in picioare
Dupa cateva secunde bula se ridica in picioare
-Te crezi prost bula?(intreaba profesoara)
La care bula raspunde:
-Nu doamna dar ma simteam rusinat sa stati doar dumneavoastra in picioare

merge bula cu bunica lui pe strada si vede 10 lei
bula:bunico pot sa-i i-au?
bunica lui:nu bula cei pe jos pe jos ramane!
bula vede 100de lei
bula:bunico pot sa-i i-au?
bunica lui:nu bula cei pe jos pe jos ramane!
vede bula 1 000de lei
bula:pot sa-i i-au?
bunica lui:nu bula cei pe jos pe jos ramane!
merg ei ce mai merg si in fata lor este o groapa si bunica lui cade in ea
bunica lui:ajutor! ajutor!bula ridicama!
bula:nu bunico cei pe jos pe jos ramane

ntr-o zi s-a dat ordin de la doamna director ca toti elevii care v-or fi ascultati sa raspunda cantand .

D-na profesoara : Iaaaa ziiii Ionesculeeee , ce-am avuuut de preeegatit pentruuu astaziiii.
Ionescu : Noiiii pentruuu astaziiii am avuuut .
Deodata intra Bula pe usa , agitat , si zice : d-na profesoara am sa va zic ceva foarte important.
D-na profesoara : Iesiii afaraaaa , la oraaa meaa vorbeeesti cantaaand.
Iese Bula afara . Peste cateva minute intra dinou : d-na profesoara am ceva sa va spun urgent. Se repeta , d-na profesoara ii zice sa vorbeasca cantand , iese Bula afara.
Peste 5 minute , se aud usile trantind de perete, larg deschise , cand colo era Bula : ta na na na ni na na na , d-naaaaa profesoaraaaaa vaaaa murittttt maaaamaaaaa !

si altfel de bancuri decat cu Bula , daca iti plac :
La aniversarea a 20 de ani de căsătorie, un ungur cheamă la el o familie de prieteni români. La începutul mesei, gazda ţine un toast, încercând să vorbească româneşte cât mai corect:
- Aş vre se molţomesc lui Dumnezeu pentru cei doizeci ani petrecoţi alături de soţia me.
- Alături de soţia mea, îl corectă prietenul român.
- Alături de… soţia te …noma de 4 ani.

Seara, în Cluj, Janos și Piști ies de la bar, se aproprie un domn în fugă:
- Vă rog frumos, puteți să-mi spuneți unde e gara?
Janos:
– Noi nu știe.
Domnul o ia la fugă pe stradă, dezorientat.
Piști:
– Măi Janos, de ce nu ai spus la el unde gara? Pierde omu’ trenul.
Janos:
– Lasă la el în plata Domnului, spune că e aici de 2000 de ani și nu știe unde gara.

Un irakian si un kuweitian stateau fata in fata in transee si se impuscau de zor.
La un moment dat, irakianului i se blocheaza mitraliera:
- La bizda-bizdii ma-tii de pusc’ imbutzit! injura irakianul in cea mai pura romaneasca de care era el in stare.
Kuweitianul il aude si il intreaba intr-o romaneasca la fel de pur stalcita: – Bei bork de caine, de unde stii la tine rumineste, bei?
- Ieu facut jgoal la Rumania, bei gegule coclite! – Zeu?
Si unde fecut la tine jgoal?
- In Ias.
- E! Si ce jgoal fecut tu, bei?
- Politehnica. Da’ di ce?
- Pei si eu fecut jgoal la Romania.
- Daaa? Ce jgoal?
- Eu fecut Medicin la Tirgu Mures
Irakianul intre timp isi reparase mitraliera si incepe sa traga mai indarjit dupa kuweitian.
- Ia bei glonts! la bizda ma-tii de ungur!

Un roman, un rrom si un ungur, vor sa treaca granita.
Ajunge romanul, cum se furisa prin tufe,il aude vamesul.
Vamesul: Cine e acolo?!
Romanu: Miauu!
Vamesul: O mȃtza…
Ajunge tiganul sa treaca, la fel,il aude si pe el.
Vamesul: Cine e acolo?
Tiganu: Miauu!
Vamesul: Iar o mȃtza…
Dã si ungurul sa treaca, il aude si pe el…
Vamesul: Cine e acolo!?
Ungurul: Inke` un pisik!

Un român în avion în zbor spre Paris. Se relaxează omul, îşi scoate pantofii, când observă în scaunul din stânga un ungur, în scaunul din dreapta un ungur. După juma’ de oră de la decolare, românul politicos către unguri:
- Eu mă duc să iau o bere, voi vreţi ceva?
Ungurul din stânga: – Da, o cola fără gheaţă.
După ce plecă să ia băuturile, ungurul din stânga îi ia un pantof şi trage o flegmă sănătoasă în pantof şi îl pune la loc. Aduce românul băuturile, după juma de oră îi întreabă din nou.
Ungurul din dreapta: – Mie adu-mi o cola cu gheaţă.
Românul pleacă după băuturi, ungurul din dreapta trage o flegmă în celălalt pantof. Avionul se pregătea de aterizare, românul îşi pune pantofii şi îşi dă seama de ce are în pantofi, după care politicos li se adresează:
- Mă întreb oare când o să înceteze cu ura asta între români şi unguri, când o să putem să ne purtăm şi noi civilizat, fără să tragem flegme în pantofi, fără să ne pişăm în cola?

Pe vremea Raposatului, trei cersatori:
Pleaca primu (sanatos) vine dupa vreo trei zile intr-un Mertan.
Uimire…
-Ba, zice-al doilea (sanatos) de unde ai asta ma ?
-Uite ma. M-am suit p-un bloc pe unde trecea Ceausescu si am aruncat o caramida. I-am zis sa se fereasca si mi-a dat mertanu.
Pleaca si asta, dupa vreo 8 zile vine si el intr-un diablo.
Al treilea (balbait) pleaca si el.
Se suie pe bloc, ia caramida, si striga :
-Ba ba ba ba baa ve ve zzz i llaa, ptu la lovit.

Cum te numesti ? intreaba medicul
- Popopa Mamamarin.
- Esti balbait ?
- Nu. Tata era balbait, iar ala care mi-a scris certificatul era un cretin.

Un balbait si un cocosat se duc la fotograf sa-si faca poze de buletin.
Balbaitului ii trebuie o gramada de timp ca sa-i explice fotografului pentru ce, cum, cate poze vrea.
Cocosatul moare de ras.
Balbaitul nervos ii zice: -
De, de, c, c, ce, to, to, tot razi, m, m, ma, s, s, s, sa, t, t, te, v, vad p, p, pe t, t, ti, ti, tine cu cum ai s, sa in, inchizi bu, bu, buletinul.

O ţigancă vindea seminţe. Lângă ea, 3 puradei stăteau şi se bronzau.
-Mai puneţi ma şi voi mâna pe carte! zice ţiganca. Mai faceţi un cornet

Sper ca te-am putut ajuta . Pa,pa kiss