| dude_1854 a întrebat:

Buna TPU imi spuneti niste bancuri cu bula da sa fie noi

Răspuns Câştigător
| Pufos8 a răspuns:

Bulă, împreună cu trei prieteni, cărau pe umeri un sicriu aşezat pe cant. Un alt prieten îi întreabă:
- Ce s-a întâmplat?
Bulă:
- O înmormântez pe soacră-mea.
- Săraca, Dumnezeu să o ierte... Da' de ce nu duceţi sicriul cum trebuie?
- Păi dacă o duc pe spate începe să sforăie!

Intr-o zi profesoara il intreba pe Bula:
- Ce mananci tu acasa, Bula?
- Ceai!
- Nu e bine, maine vine inspectia si cand o sa te intrebe ce mananci acasa, sa spui friptura!
A doua zi, inspectia:
- Ce mananci acasa, Bula?
- Friptura!
- Si cata friptura mananci tu pe zi?
- Cam 4 cani!

Bula merge la medic...
- Care e problema ta, tinere?
- Vedeti, visez de 2 saptamani gaini care joaca footbal... Vreau sa scap de aceste vise.
- Da... ia acum aceste pastile ca sa nu mai visezi gaini care joaca fotbal
- Pot sa le iau maine?
- De ce?
- Pai...vedeti... azi e finala si nu vreau sa o pierd!

O gasca de soldati stateau la masa. Bula vrea sa mearga la buda.
Ca sa nu ii ia ceilalti mancarea scuipa in farfurie si lasa un bilet linga farfurie pe care scria: "Am scuipat in farfurie".
Cand se intoarce Bula de la buda gaseste completarea: "…si noi".

In zilele congresului P.C.R., Bula vine la scoala. Prima lectie era de muzica. Cand deschide cutia viorii, stupoare: inauntru era o arma automata!
- Ce faci aici cu arma, Bula? il intreaba invatatoarea.
- Eu ca eu, dar sa vad ce face tata cu vioara acolo unde s-a dus.

La ora de romana:
Profesoara:
- Bula ce este substantivul?
Bula:
- Substantivul este ce a fost si pana acum ca doar nu s-a schimbat!

Îl întreabă profesorul pe Bulă:
- Mai Bulă, ţi-ai învăţat tabla înmulţirii?
La care Bulă îi raspunde:
- Mai am o strofă, doamn’ profesor!

Bulă trecea pe lângă o piatră funerară pe care scria: "Aici se odihneşte un avocat, un om cu un suflet bun, un om onorabil"
- Doamne Sfinte! îşi face cruce Bulă, ăştia au băgat trei oameni în acelaşi mormânt!

Bulă abordează o femeie foarte frumoasă într-un supermarket:
- Nu vă supăraţi, mi-am pierdut soţia prin magazin. V-ar deranja dacă am sta de vorbă pentru câteva minute?
- De ce?
- Pentru că de fiecare dată când vorbesc cu o femeie frumoasă, soţia mea apare de nicăieri.

Sfârşit de semestru. Bulă e gata sa rămână corigent la chimie… Profesorul încearcă să scoată ceva de la el, dar asta era tufă de Veneţia. Până la urmă profesorul, enervat şi plictisit, îi zice:
- Te trec dacă îmi răspunzi la o întrebare simplă: ce este clorura de sodiu?
Nici-un răspuns. Profesorul deja intrigat încearcă să-l ajute:
- Ce pune mă, tac-tu, dimineaţa pe ouă?
- Pudră de talc!

Bula merge la film. La caserie cumpara doua bilete. Dupa cateva minute se intoarce, mai cumpara doua. Mai cumpara doua. Pana la urma caserista il intreaba: -Mai baiete, spune cate bilete vrei? -Pai mi le tot rupe unul la intrare….

1 răspuns:
| Funner a răspuns:

Am gasit o selectie noua destul de reusita la adresa:
moldfun.net/bancurinoi-glume-cu-bula
Vezi daca iti plac!
Funda?