| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie mari si golfuri pe tarmul vestic...si pe tarmul sudic-Marea Mediterana. peninsula Iberica, Italica, Balcanica mari si insulekiss multumesc frumos...

3 răspunsuri:
| madagascar a răspuns:

Suna a intrebare de la scoala eu te sfatuiesc sa iei un atlas geografic si sa cauti.sau o carte de geografie

| ciumpalaku a răspuns:

Nu stim de unde esti ca sa stim ce inseamna vestul pentru tine... Daca esti in Europa in vest ai Golful Biscaya, Marea Nordului, Oceanul Atlantic, Insulele Azore, Canare, Madeira; in sud ai Marea Mediterana, Marea Adriatica, Marea Ionica, Marea Egee, Insulele Corsica, Sardinia, Sicilia.Esti multumit? Cel mai la indemana ti-ar fi fost un atlas, dar ti-am facut hatarul.happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce nu te uiti pe un atlas geografic? pe TPU nu se mai fac teme.