| Ruocsss a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor. Cine imi poate spune care sunt diferentele dintre Peninsula Iberica si Peninsula Balcanica? Fundita pentru cel mai potrivit raspunslaughing P.S.Nu am nevoie de multe randuri. Mercibig grin

Răspuns Câştigător
| SweetLolipop a răspuns:

In primul rand, Peninsula Iberica are doar 3 state:Andorra, Spania si Portugalia.Peninsula Balcanica are mai multe(nu mai stiu sigur cate, dar uite-te pe harta si vezi).In peninsula Iberica se afla un stat numit LILIPUT(Andorra), iar Pen Baclanica nu are. Sper ca te-am ajutat.:X

5 răspunsuri:
| RainOfColors a răspuns:

Pe TPU nu se fac teme. Cred ca poti sa-ti dai si singur seama de aceste diferente citind lectia din carte sau din caiet.

| Ruocsss explică (pentru RainOfColors):

Draga mea happy Nu am facut inca peninsulele happy Si pe internet nu gasesc nimichappy Daca te enerveaza intrebarile de genul asta nu te uita. Treci peste ele, si asa sunt multe la care poti raspunde.

| RainOfColors a răspuns (pentru Ruocsss):

"Draga mea", din moment ce nu ai facut despre asta, nu vad de ce te intereseaza. Si nu poti sa zici care sunt diferentele pentru ca exista una si mare : sunt doua peninsule diferite. Poti spune deosebirile, dar ma rog, poate nu ai facut nici asta...

| Ruocsss explică (pentru RainOfColors):

Deja mi-am pierdut 10 minute din viata pentru a discuta cu tinehappy Vezi-ti de drum in continuare

| RainOfColors a răspuns (pentru Ruocsss):

Da... Daca 10 minute ti-a luat sa discuti cu mine imi inchipui cat timp ti-ai pierdut ca sa scrii intrebarea asta tampita.