| Hermaniona a întrebat:

Spuneti-mi si mie niste povesti de groaza
cea mai infricosatoare primeste fundita

Răspuns Câştigător
22 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu ai google?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Esti de groaza

| Ashadow a răspuns:

Bine,dar sa stii ca e mult prea teribila si nu-ti recomand s-o citesti noaptea.Deci era o noapte intunecata si sumbra, varcolacii urlau la luna care arata cam asa: http://images4.wikia.nocookie.net/......ng,mumiile sforaiau in cosciuge, iar Michael Jackson dansa cu mortii nemorti din cimitir.Si intr-o noapte ca asta mama m-a adus de la scoala(pe drum spre casa am oprit in cora sa luam o pizza). Inca dinainte sa pun piciorul jos din masina am avut sentimentul ca ceva teribil o sa se intample.Am coborat si...(asta e partea de groaza) AM SCAPAT PIZZA PE JOS!

| Ashadow a răspuns (pentru Ashadow):

Pam pam pam nu merge linkul. Poate vrea asta:
http://fc08.deviantart.net/......4b75ou.jpg

| Ashadow a răspuns (pentru W3R4):

laughing sa inteleg ca te-am deranjat de la baita?

| W3R4 a răspuns (pentru Ashadow):

Nu tu, povestea ta! Chiar e de groază, mi-a trezit o amintire neplăcută...nici nu pot să-ţi povestesc! crying

| Ashadow a răspuns (pentru W3R4):

Inseamna ca mi-am indeplinit scopul big grin

| W3R4 a răspuns (pentru Ashadow):

Da,acum m-ai făcut să plang! Felicitări! crying

| Ashadow a răspuns (pentru W3R4):

Vai multumesc, ma faci sa rosesc

| W3R4 a răspuns (pentru Ashadow):

Răule! phbbbbt

| Smile2BHappy a răspuns (pentru Ashadow):

Nuuuuuuuuuuuu, de ce pizza, de ce nu tu?

| Ashadow a răspuns (pentru Smile2BHappy):

Stiu,oare ce-am facut sa merit asta?

| Ashadow a răspuns (pentru W3R4):

Mwahahahahahaha

| 00AName00 a răspuns:

Cand a murit tataia; d prin 2006 aveam 12 ani.si eu nu stiam ca a murit.defapt era chiar noaptea cand a murit si eu atunci am visat ca ma tinea de mana si imi spunea sa fiu cuminte sa fiu ascultatoare si chestii din astea si cand m-am trezit asa speriata imi vibra asa rau mana de care ma tinea.;-s strange nu?

alta

cand a fost sa il ingroape.mama m-a trimis la curte sa iau nisip pentru lumanari.eram cu un verisor si cu o prietena.si am sarit gardul deoarece uitasem cheile.si acolo la curte eu am o casa care de fapt e nou construita insa a cam fost lasata in paragina.si cand a fost sa iau nisip, puneam intr-o punga s-a auzit ca cineva tragea asa de usa aceea care era incuiata si in casa nu era nimeni. adica nu tragea.nu stiu cum sa explic cum ar fi o zdranganea ca si cum ar fi vrut sa iasa din casa.si toti 3 am vazut si am fugit mancand pamantul.

dupa moartea sa multe luni am simtit ca cineva inca mai era cu mine in casa.cand ma duceam la bucatarie sa beau apa simteam un fior rece pe spate ca si cum cineva imi sufla in spate.

in noaptea cand a fost sa moara tata a avut un vis ciudat. tataia avea 2 frati care au murit. tataia era internat la spital la floreasca in coma de o saptamana. si acei 2 frati l-au intrebat pe tata in somn cum ar putea sa ajunga la Bucuresti la tataia.si tata le-a zis. pe autostrada. si a doua zi era mort.

deci eu cand iti spun tie toate aceste intamplari mi se zbarleste pielea pe mine.cateodata si acmm mai simt aceste fenomene stranii.cateoata chiar simt pasi pe hol.am parchet in casa si cand mergi pe el scartaie. asa se aude, ca si cum ar merge cineva;-s

nu doresc nimanui asa ceva... el avea ochii albastri. o fi strigoi? nu cred ca mi-ar face ceva rau.pentru ca m-a iubit mult de tot.eu eram sng lui nepoata.si zilele trecute l-am visat ca era intr-o curte si eu eram de cealalta parte a gardului si plangeam pentru ca nu ma auzea.il tot strigam si nu vroia sa mi raspunda.si a aparut mama lui, strabunica mea si mi-a zios ca eu nu trebuie sa plang acum dupa el pentru ca eu mai am multe de facut in viata.

| facepalmlol a răspuns:

Intra la categoria "Dragoste si sex".Am auzit ca acolo sunt cele mai bune.

| adrian972 a răspuns:

Deci eu stau pe strada cimitirului, de cimitir pana la varsta de 9 ani mi-a fost frica datorita acestui lucru. eram in fata portii la o verisoara de-a mea(ea are casa langa mine) si era seara, eram eu, sora mea, 2 vecini, verisoara mea, si tatal verisoarei mele. cand deodata sora mea s-a uitat catre cimitir si a vazut ca in cloportnita ( sper sa nu radeti de mine, nu stiu exact cum se scrie)era o umbra, ca silueta unui om, a unei persoane, care incerca sa "bata clopotul". atuncine-a spus si noua si tatal verisoarei mele si un vecin sau dus sa verifice, au spus ca deoarece este seara se vede umbra si probabil este un om beat. cand au intrat pe poarta nu avea cum sa se dea jos daca era om si sa mai si plece fara sa il vada. deci tot se vedea umbra cand au ajuns la poarta, si deodata cand sau uitaat "umbra" disparuse, cand au venit inapoi aveau fata galbena! nu ne-au spus ce au vazut si au intrat in casa.

si acum as vrea sa-ti scriu ceea ce i s-a povestit surorii mele la scoala.

intr-o ora de logic porfesoara sa le-a povestit cum cumnatul sau a plecat spre masina seara, deoarece fusese la o ruda, si ca sa ajunga la locul unde-si parcase masina trebuia sa treaca prin fata unui cimitir. si cand a trecut pe acolo a iesit din cimitir... pisicuta. si a luat-o, pentru. ca ii placeau animalele si nu stiu ce. pe drum tot timpul ii spunea "pis pis, piselu' lu' tata" si a observat la un moment dat ca de cate ori ii spunea asa psica se ingreuna, si pentru. a verifica daca constatarea sa este adevarata, a mai spus o data insa cu multa frica ( intelegi tu, sper ) si pisica sa ntors cu capul si a spus, ei na pis pis piselu' lu' tata. dupa care omul a fugit repede catre masina, dupa ce a aruncat pisica, logic

sau tot intr-o ora li s-a povesit ca erau o data doi miri care se pregateau sa mearga catre nunta cu misani. si au facut accident, in urma acestu iaccident miresa a decedat. aceasta a fost inmormantata in rochie d mireasa. si dupa ce au trecut cativa ani "mirele" isi gasise o altafata isi pusera in gand sa se casatoreasca. mergand pe celasi drum cu masina caatre nunta, cand au trecut in acelasi loc, fosta "mireasa" a aparut pe bancheta din spate a masinii si a provocat una accident. baiatul de frica si-a pus "crucea" pe cacare o purta la gat in gura.a murit el de data aceasta, insa crucea din gura nu a mai mers scoasa:-S. si se spune ca daca te duci inn acel cimitir intr-o zi, cuu numar fara sot, adica cu data de numar impar. mireasa merge prin cimitir, ma rog stafia sa:-@, si daca o vezi dispari fara nici o explcatie. se sp ca asa au disparum doi oameni :-@

sau se mai spune ca la un pod, la miezul noptii este o mireasa care apare si te striga pe nuem, iar daca ii raspunzi mori asa, brusc, deodata. se spune ca era o data un baiat, normal, care din intamplare la prins miezul noptii la acel pod cand o vede pe acea mireasa care il striga pe nume. cand a auzit-o a fugit si le-a spus prietenilor sai. si ua hotarat sa mai mearga in urmatoare seara deoarece nu-l credeau. atunci li s-a confirmat si au patit acelasi lucru. insa un biat care era in stare de ebrietate a raspuns si a decedat asa, fara motiv.

poti gasi mai multe pvesti de acest gen pe uramtorul site

http://www.spectrulrealitatii.ro/

as vrea sa iti mai spun inca ceva ce i s-a povvestit surorii mele la ora de religie.

tatal porfesorului ei de religie este vanator, su le-a povesti ca o data s-a dus in cimitir pentru. a vana nu stiu ce fel de pasari. si a luat pe el un halat alb pentru. a nu speria pasarile. vazand pe drum un om care era in stare de erbietate acesta i-a facut semn cu mana t. al anunta ca el esta si sa nu se sperie si sa-i sperie pasarile/. insa i s-a agatat halatul in niste crengi si cat timp se chinuia sa il "scoata" betivul l-a vazut si s-a speriat creznd ca este strigoi. vanatorul a lesiant datorita tipetelor si omul care era in stare de ebrietate a fugit. a2a zi a sp oamenilor de la el din sat ca a vazut dstrigoi in cimitir si nu stiu ce:-@

o data am visat ca ma mutasem intr-o casa noua mama si tata mi-a spus sa raman acasa pana vin ei de la magazin. atunci nu zugravisem. cand m-am uitat pe pereti erau scrise urmatoarele: plecati sunteti in pericol! ce noroc ca atunci aveam langa mine o galeata cu vopsea. am dat cu pensula inmuiata in vopsea, pe perete, dar si daca dadeam milioane de straturi scrisul tot ramanea. am plecat imediat. am mers in pod si acolo am vazut o persoana care manca ceva. m-am apropiat ca sa vad ce. manca o bucata de carne cruda cu sange. cand m-am apropiat sa vad chipul s-a strambat la mine. avea dintii ascutiti (am presupus ca este un canibal) cand i-am chemat pe mama si pe tata ramasera numai niste urme de sange.

Sper ca a fost buna :).

Răspuns utilizator avertizat
| Smileyouarebeautiful a răspuns (pentru adrian972):

Numai dorm la noaptestraight face.laughing

| crazzylol a răspuns:

Sa fi pe WC si sa nu ai hartie straight face

| andreifantoma a răspuns:

Intro noapte cu luna plina, cand varcolaci violau luna si soarele viola stelele de pe cer Ashadow a scapat pizza

| Hermaniona explică (pentru andreifantoma):

Wow.e cea mai tare poveste pe care am auzit-o
Bravo! esti talentat!