NOname
Întrebare recomandată | NOname a întrebat:

Studiile arată că atunci când ne îndrăgostim, unele chimicale invadează creierul, precum oxitocină, dopamină, adrenalină şi vasopresină, acestea având efecte asemănătoare heroinei. Creierul se comportă ca şi cum am fi consumat droguri.
În acest caz, nu ar trebui să se interzică şofatul în stare de îndrăgosteală?

90 răspunsuri:
| 00AName00 a răspuns:

Ar trebui sa raspandesti vestea asta.Altfel se vor intampla din ce in ce mai multe accidente provocate de indragostiti.

| Urpaniel a răspuns:

Sexul e supradoză.

| facepalmlol a răspuns:

Insinuezi ca starea de indragosteala e mai grava decat starea de ebrietate?

| 00AName00 a răspuns (pentru facepalmlol):

Exact asta insinueaza.

| Ashadow a răspuns:

Ar trebui interzisa chiar indragosteala.

NOname
| NOname explică (pentru facepalmlol):

Nu insinuez nimic, dar e interesant punctul tău de vedere.

Însă mai greu e cu depistarea îndrăgostelii la şoferi. Eventual, să urce la volan pe proprie răspundere şi fără copii pe bancheta din spate.

Vă daţi seama cât s-ar elibera şoselele din România? Problema traficului s-ar rezolva instant. : ))

| Izukie00 a răspuns (pentru Ashadow):

Poate pentru. unii, da.;-)

| Izukie00 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, poate... da dau poate nu. Depinde si de cat de indragostit esti, cred. Ca daca te gandesti numai la persoana respectiva, chiar ca nu ar trebui sa te urci la volan! happy Mai bine iei un taxi. sau tramvai, autobuz, ceva :-)).

| borntotwerk a răspuns (pentru Urpaniel):

rolling on the floor))

| Izukie00 a răspuns (pentru Urpaniel):

Oare? laughing

NOname
| NOname explică (pentru Izukie00):

Ar trebui să se organizeze un mijloc de transport în comun pentru îndrăgostiţi, aşa poate s-ar reduce şi numărul de accidente. : ))

| Izukie00 a răspuns (pentru NOname):

Asa este. Cine stie? Poate vor inventa si asa ceva, un autobuz special, cu inimi pe el, sau ceva asemanator. Cred ca ar avea mare succes! happy

| OskarRM a răspuns:

''Domnu' poliţist,nu m-am turmentat, nu m-am turmentat!
Poate e păcat, dar sunt amorezat
Vreau să am carnet şi pe viitor, şi pe viitor, poate uit de amor...
Aşa că vă implor:
Nu ne mai trageţi pe dreapta!
Nu ne mai trageţi pe dreapta!''

NOname
| NOname explică (pentru OskarRM):

Haha. Frumos. Acesta ar trebui să fie imnul amorezaţilor la volan. : ))

| W3R4 a răspuns:

Ha,să ştii! laughing
Era odata la ştiri care a făcut accident de maşină...din ce cauza crezi?
Când poliţistul l-a întrebat cum s-a întâmplat, omul a răspuns:
-"...mă uitam după o femeie..."
Ar trebui sa se adauge şi aceasta observaţie în codul rutier!

NOname
| NOname explică (pentru W3R4):

Da. Sau împreună cu permisul de conducere să se ofere şi câte o pereche de ochelari de cal...că femei frumoase avem, Doamne ajută. : ))
Trebuie avut grijă să nu se îndrăgostească pe loc. : ))

| Fridăm a răspuns:

Ar fi o chestie. Nu ar mai fii aşa aglomeraţie.

| Arthur a răspuns:

Stimată prietenă, reminiscenţă Flower Power când se crede că s-a inventat dragostea adevărată. Până atunci erau chestii mai slabe, platonice, gen iarbă şi alte frunze.

NOname
| NOname explică (pentru Arthur):

Da, pe zi ce trece suntem tot mai toxici.

Mă uit la nickname-ul tău şi mă întreb: oare pe vremea Regelui Arthur ar fi trebuit interzis călăritul? ...sau şi intoxicaţia cu dragoste a cailor (pe motiv de defecţiune tehnică)?

| Lucian4 a răspuns:

laughing)). Lasa studiile in pace, ai citit vreun articol pe net cred. Acei 4 care "invadeaza" sunt hormoni, care stimuleaza sau inhiba anumite organe, (aici creierul). E o intrebare amuzanta atat. Ai chimicale in organism?

NOname
| NOname explică (pentru Lucian4):

Da, deja încep să dau pe-afară. : ))

| Lucian4 a răspuns:

Aha. detoxifiezi organismului. le elimini prin piele laughing

NOname
| NOname explică (pentru Lucian4):

Aha, fac o cură de dezintoxicare şi nu mă apropii de volan. : ))

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Tu NOname ce rea ești laughing, tu ne-ai pune să devenim cu totii pietoni, unde nu ne mai trebuie nici permis, poate doar un ecuson în piept de "om îndrăgostit".
Mă întreb dacă ar mai exista autoturisme..., căci toți iubesc, de la cel mai mic la cel mai mare om.

NOname
| NOname explică (pentru floresdemayo):

Da, Flores, îţi dai seama ce ordine şi pace ar fi, ce lipsă de claxoane şi înjurături?
Am lărgi trotuarele şi ar fi plin de picioare superbe, căci mersul pe jos face piciorul frumos. It's a win-win situation. : ))

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru NOname):

Da, să stii, ai mare dreptate, doar de n-ar veni cei de la sate cu căruțele laughing

| Lucian4 a răspuns:

Bine zis, ecuson de om indragostit

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns (pentru Lucian4):

Vrei unul laughing?

| Lucian4 a răspuns:

Da:-p

| Shavoo a răspuns:

laughing)