| thealchemist a întrebat:

Sunt vampirii energetici acelasi lucru cu vampirii clasici din filme? Adica sunt doar legende?

http://www.paranormalhaze.com/......vampirism/

Răspuns Câştigător
| littleangel_1397 a răspuns:

Vampirii energetici chiar exista, nu sunt mituri.
tin minte ca am citit acum ceva timp un articol despre un vampir energetic, nu mai stiu exact de unde era(ca origine), stiu ca se hranea cu energia oamenilor de pe langa el, cea ce mie mi s-a parut f interesant.
adica cum ar fi sa "sugi" surta vietii din cei pe care in iubesti, fara sa te poti controla?
adevarate miracole ale naturiibig grin

3 răspunsuri:
| Muflă a răspuns:

Interesantă chestie... dar ar fi destul de trist să fii unul

| Bastet a răspuns:

Vampirii energetici "sug"(nu condamnati expresia) energie, sunt malefici
vampirii din filme sunt morti fara liniste (exista multe documente care atesta asta)... un articol despre asta e pe descopera.ro

| kiky278 a răspuns:

Sunt reali! Adica sunt oameni...care se hranesc cu chi-ul tau...Nu te-ai simtit vreodata slabit cand ai fost pe langa cineva?