| danimarinescu a întrebat:

Vampirii energetici există și sunt printre noi?

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Vampirii energetici,printre alte tipologii de persoane,sunt niste persoane toxice care pur și simplu ne "fura" din energia noastră. Ideea merge așa,când tu vrei sa faci ceva, îți dorești foarte mult și ai un prieten sau poate un membru de familie care îți strică mereu planurile sau te pune într-o situație delicată, negând cele făcute, te vor duce la epuizare psihica și la pierderea răbdării.
Cam la asta se referă vampirii energetici, nu te gândi ca sunt niste vampiri care se hrănesc cu curentrolling on the floor

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Vampirii energetici tin de ocultism. Ocultism=mituri.

| dullcat a răspuns:

Corect e spus persoane toxice, nu vampiri energetici.Ar fi mai util sa nu mai citesti astfel de articole clickbait.

Răspuns utilizator avertizat
| adryang78 a răspuns:

Termenul de vampir energetic se referă la aparatele electrice pe care le folosim în fiecare zi și obișnuim să le lăsăm băgate în priză. Nu te gândi la bloodsuckers sau ceva. laughing
De exemplu, încărcătoarele telefoanelor, televizoarele în standby etc. Toate consumă, deși puțin, iar din cauza acelor led-uri roșii s-a născut analogia și termenul de vampir energetic.

| Tekken33 a răspuns:

Cei care te considera antipatic și nu te suporta, și te bârfesc pe la spate sunt vampiri energetici, ei exista, și în familie se regăsesc trebuie doar sa simți acest lucru prin prisma neuronului oglinda.