| Jo. a întrebat:

Ce sunt vampirii energetici?

Răspuns Câştigător
| Kassandra1408 a răspuns:

Buna :)
Am gasit un site care explica foarte bine ce sunt si cum sa ne aparam de ei.
Sper ca te-am ajutat.
http://www.garbo.ro/......ergie.html
BTW, I love your avatar :D

5 răspunsuri:
| GyeBaek a răspuns:

Niste virusi de calculator

| Minnie a răspuns:

Niste oameni care, cu intentie sau fara, se "hranesc" cu energia ta, cu vlaga ta, cu odihna ta, cu pofta ta de viata! Efectiv, dupa un timp petrecut cu acea persoana te simti mult mai obosit ca inainte sa te intalnesti cu acea persoana.

| 구미호 a răspuns:

Vampiri care nu exista si se misca repede
*fundita te rog*

| Alexandrio a răspuns:

Degeaba va aparati devil

| axton a răspuns:

Vampiri energetici pot fi atat oameni cat si spirite de dincolo. O consecinta, cea mai des intalnita, este deochiul.Se spune ca numai anumiti oameni pot deochia(cei care au fost intarcati de la san si mai apoi reintorsi la sanul mamei)e adevarat ca aceia patrund foarte tare in deochi. Dar in realitate orice om poate fi vampir de energie. Cel mai uzual e transmiterea starii.Ai vazut ca atunci cand te intalnesti cu cineva care sufera sau e trist sau nervos iti transmite starea? fara ca tu sa vrei? Acel om e in acel moment vampir de energie.Asta e doar un exemplu dar sunt n ex.Si mai periculosi sunt cei plecati dincolo, asta daca le permiti sa intre in viata ta.Asa cum fac unele persoane nestiind la ce riscuri se expun, mai ales in randul tinerilor, cum am vazut in ultimul rand. sper sa iti fie de folos