| georgesur a întrebat:

TEOREMA SALARIULUI

Postulatul nr.1 : Cunostintele inseamna Putere
Postulatul nr.2 : Timpul inseamna Bani
Orice inginer stie ca : Puterea = Munca / Timp
rezulta: Bani=Munca/Cunostinte
Din formula, facind cunostintele sa tinda la limite ( 0 si – respectiv – infinit ), obtinem in conditiile in care
constanta este Munca(oricat de mica sau de mare):

lim. cind cunostintele tind la 0 (Bani) = infinit;
lim. cind cunostintele tind la inf.(Bani)=0

Prin urmare,
- Cand Cunostintele tind spre zero, Banii tind catre infinit,
oricare ar fi valoarea atribuita Muncii, aceasta putand fi foarte slaba.
- Invers, cand Cunostintele tind spre infinit, Banii tind spre zero, chiar daca valoarea Muncii este ridicata.
ATI INTELES? (Cine nu intelege teorema sa nu-si faca probleme caci SIGUR are foarte multi bani!)

3 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

laughing
De aici cineva a dedus ceva genial "artiştii sunt muritori de foame". happy

April
| April a răspuns:

Cred ca-s un caz unic; nu inteleg nici teorema, nu am nici bani! Si totusi, gandesc deci exist.Sau era DUBITO?

| costymaximus a răspuns:

Teoria ca teoria, dar practica ne omoara! Munca l-a creat pe om, dar nici lenea n-a omorat pe nimeni.