| L3mMoN a întrebat:

Uitați, un prieten mi-a adresat recent aceasta întrebare: "dintre un preot și un ateu, care crezi că ar bate pe cineva mai tare? laughing
Eu sincer am fost in dilemă. Putem spune că preotul ar considera că "bătaia este ruptă din rai", dar totodată are și o frică de D-zeu, in timp ce ateul nu are aceasta frică.
Voi cum ați răspunde?

Răspuns Câştigător
| aditimus a răspuns:

Preotul se bate zilnic cu duhurile necurate pe cand un ateu nu....necuratul isi are deja cuibul in el.

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Atei nu au omorat pe nimeni din cauza ateismului

| AdioTPU a răspuns:

Depinde de personalitatea fiecăruia. Dacă preotul e mai impulsiv, nu în sensul rău, iar cineva îl enervează peste răbdări atunci i-ar putea aplica acelui cineva câteva lovituri dar nu cu intenția de a-l schilodi. De asemenea, ateul ateul ar putea fi pașnic și să nu se preteze la violenta.

| KovacsB a răspuns:

Adica un ninja cu burta vs un ateu?
Sunt multe variabile in joc ceea ce denota un IQ redus al prietenului tau.
Daca ai fost in dilema nici tu nu esti mai breaz.

| dolceromania a răspuns:

Atâta timp cat cei doi bate pe cineva sant la fel de rai!