| BibiLore a întrebat:

Hei, TPU!
Sunt impreuna cu un baiat de 3 saptamani si initial nu l-am iubit foarte mult, insa pe parcurs m-am indragostit foarte tare de el, si el cred ca s-a indragostit de mine, doar imi spune mereu ca ma iubeste. Doar ca ma face sa imi pun un semn de intrebare, oare el sta cu mine doar pentru faptul ca sunt "buna" (nu ma laud, asta a zis el ca sunt.) problema e ca nu vreau sa il pierd sau sa isi bata joc de mine sad
Mai devreme a zis ca el nu mai considera pe nimeni prieten si ca daca cineva se foloseste de el, si el face la fel, dar nu l-am intrebat de mine daca ma considera prietena lui.
Nu stiu ce sa cred, am ajuns sa il iubesc, sincer si imi este foarte frica sad
Dau funda, si va rog, nu faceti mișto.
(Scuze de categorie)

4 răspunsuri:
| NoctisFive a răspuns:

In primul rand, cati ani ai? Daca ai peste 18 ani ai putea sa mai stai in,, friendzone", pana il cunosti. Mie nu imi inspira prea multa incredere tipul, dar poate e un baiat ok, doar ca la nervi sau cand e suparat spune lucruri pe care in general nu il reprezinta (ca si mine)
Daca ai sub 18 ani mai bine l-ai lasa. Eu daca as fi fata nu as accepta sa ma faca cineva,, buna", mi se pare un termen cu care nu poti cuceri, e un cuvant cam golanesc. Trebuie sa iti dai seama ca pe la varsta de 16 ani multi copii umbla cu fete/baieti doar pentru sex, fiind usor manipulati. Daca ai impresia ca la 16 ani o sa stai toata viata cu el te inseli. Trebuie sa-l cunosti bine inainte de a avea o relatie cu el. Pana la urma e treaba ta, problema ta. Asta a fost sfatul meu, dar decizia iti apartine.

| Nonzen a răspuns:

Bună! Simplu, teastează-l și fii atentă la comportamemtul lui, nu te arunca cu capul înainte dacă spui că-l iubești. Poți pune un prieten comun de încredere să vorbească cu el, să-i spună despre tine, spre exemplu, lucruri rele și dacă-ți ia apărarea, faci următorul pas. Poți să-i pui mai multe teste și să discuți mai mult cu el.
Succes.