| Ilici01 a întrebat:

Un arbust viguros, fara fructe, este luat cu asalt de o capra domestica. Capra se infrupta din arbust si se intoxica, intoxicandu-i si pe cei 3 iezi ai sai prin alaptare. Decesul caprei survine la 12 ore de la ingerarea frunzelor iar iezii decedeaza si ei la 12 de ore de la ultima alaptare. Corpurile defuncte ale caprei si iezilor sunt duse la medicul veterinar in a carui circumscriptie se afla. In urma necropsiei se constata ca decesul caprei si al iezilor s-a produs prin intoxicarea cu o anumita substanta continuta de o planta necunoscuta. Ulterior se fac cercetari si se se afla ca acea substanta este continuta de un arbust sempervirescent care nu este de prin partile locului. Se distribuie fotografii cu specimenul si in cele din urma este gasit si arbustul, fiind unic in zona. Apoi arbustul este luat din loc si transportat intr-un loc "sigur", cu scopul de a i se administra o corectie "in esenta".
Dupa parerea ta merita arbustul sa fie tratat in acest mod?

6 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Esti mai rau ca Mihai Traistariu la capitolul umor, praf

| HadesSs a răspuns:

Da-mi voie sa iti spun ca esti mai prost decat prevede legea laughing

| Ilici01 explică (pentru HadesSs):

Dar tu esti mai prost decat ai voie loser

| Salontanul a răspuns (pentru HadesSs):

laughing

| Krax256 a răspuns:

Eu zic ca da, doar daca te duc si pe tine intr-un loc sigur.
O sa ma duc atunci personal sa plantez altceva in locul arbustului.

| Ilici01 explică (pentru Krax256):

Daca zici ca da, mai bine du-te personal intr-un loc sigur.