| anonim_4396 a întrebat:

Unde sa imi ascund banii? Am un frate care cauta peste tot si imi fura toti banii. Vreau sa-i ascund, dar nu am gasit nici o ascunzatoare. Pana acum i-a cautat peste tot si i-a luat. Poate imi dati niste idei.

15 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De ce nu-ti faci un card? E adevarat ca banca iti va lua un comision de administrare, dar, macar nu ti-i fura (chiar) pe toti.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Incearca sa ii ascunzi in unitatea de la calculator hai k daca si acolo umbla e prea de totlaughing

| remus a răspuns:

Trimite-mii mie, vor fi in siguranta vesnica.

| cLaudYu a răspuns:

In carcasa calculatoruluibig grin

| iri a răspuns:

Stiu pe cineva care punea la radio in spate unde se bag bateriile... ma rog... cardul ar fi o varianta. dar ai incercat sa vorbesti cu el despre aceasta problema?

| VladRO a răspuns:

Baga-i la ciorap happy

| zemantex a răspuns:

Intr-o punga de plastic in vasul de wc, intr-o carte pe care nimeni n-o va citi niciodata, intr-un borcan vopsit pe interior cu negru pus in camara pe care scrii ulei de peste, intr-un tub de sampon gol, etc

| zemantex a răspuns:

Iti recomand sa nu-i ascunzi in interiorul aparatelor electrice din urmatoarele motive: 1. pericol de supraincalzire si incendiu 2.ca sa-i bagi acolo trebuie sa tot desfaci/asamblezi aparatul cu pricina, ceea ce ia timp. iti trebuie o cale usoara si facila de acces la "plic". bafta

| Notme a răspuns:

Iti dau eu o idee: daca ai un ursulet cu imbracaminte(gen:http://www.jucariidejucarii.ro/imagini/1063.jpg ) ai putea sa il tai(ursul) chiar unde are imbracamintea, ii iei din vata care o are in el si faci loc pentru bani, dupa ce pui banii, pui un pic de vata deasupra sa nu se vada si dupa ii pui imbracamintea la loc. Sigur nu ii mai gaseste!
Alta solutie ar fi sub monitor(daca ai ceva de genul http://www.configurarequipos.com/imgdocumentos/JTamon/monitor-24.jpg) ai putea sa iti pui banii acolo, eu una am pe o hartiuta toate parolele si le ascund acolo.

| MissCamelia a răspuns:

Impacheteaza-ti sosestele cate 2 si pune intr-o pereche de sosete in sifonier

| Rrrretarded a răspuns:

In anus...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un card cu parola stiuta numai de tine. Parintii nu il pot opri sa faca asta? Nu prea e bine nici daca sunt de la sora lui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

În portofel. Doar îl porți tot timpul după tine când nu ești acasă.
Dacă ai așa de mulți încât nu-ți încap în portofel, îți faci card.

| . a răspuns:

Daca vrei sa fii sigura ca ramai cu banii tai, baga-i intr-un borcan sigilat bine, bagat in alt borcan mai mare umplut cu acid sulfuric si nu se mai atinge nimeni de ei.

| nu-vreau-nume a răspuns:

Da cardul e cea mai buna solutie, dar daca vrei de exemplu sa-i ai acasa... poti face urmatorul lucru, pui banii(bancnote de preferabil) intr-ul plic, iar daca ai mobila putin inalta, poti lipi plicul cu scoci( de exemplu sub birou, ori sub dulap), ori tot asa, poti sa-i pui sub un tablou.