| SuntEuIar a întrebat:

Am o "bubița" pe "ața" gingiei de sus. Ma tem sa nu fie cancer, am tot căutat pe internet răspunsuri dar nu am gasit, ma tem sa le spun părinților mei. Bubița este ca o "chestie" in plus care clar nu ar trebui sa fie acolo, se poate observa o "chestie" alba înăuntrul acesteia, am incercat sa o "storc" ca la coșuri dar nu a funcționat. A avut cineva sau are cineva idei? Nu ma ascund ca am fumat aproape 1 luna pana am renunțat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este doar o afta bucala, nu cancer!
Cancerul apare in gat, pe trahee, pe tiroida, nu pe gingie.

| SuntEuIar explică (pentru Violleta2022):

Am inteles multumesc

| Davidsmecheru2 a răspuns:

Daca ai fumat o luna clar nu poti lua cancer de acolo trebuie fumat mult mai mult ca sa iei cancer, deci nu e de la fumat in plus in foarte rare cazuri iei cancer de la fumat